Okazałe zwycięstwo UAM-u w Warszawie!

Początek meczu należał do gospodyń. Zawodniczki AZS UW zaciekle atakowały bramkę zespołu gości. Julita Sterbicka nękała mocnymi strzałami bramkę Dominiki Dewickiej. Reprezentantka Polski nie dała się jednak zaskoczyć, świetnie broniąc groźne strzały Julity. Gdy wydawało się, że za chwilę bramkę strzelą gospodynie, ku zaskoczeniu zebranych kibiców na prowadzenie wyszedł zespół przyjezdnych. Bramkę na 1:0 dla AZS UAM strzeliła Krystyna Cywińska. 9 sekund później było już 1:1! Bramkę wyrównującą stan meczu zdobyła Zuzanna Maronde. W 14 minucie bramkę na 2:1 dla UAM strzeliła kapitan zespołu z Poznania Alicja Zając. Minute później było już 3:1. Bramkę ponownie strzeliła Alicja Zając. Mecz zaostrzył się czego skutkiem było sześć fauli AZS UW, co skutkowało rzutem karnym. Karnego co prawda obroniła Natalia Mikuła ale przy dobitce Laury Czudzińskiej była bezradna. Do przerwy AZS UAM prowadził 4:1.

Od początku drugiej połowy gospodynie zaatakowały bramkę zespołu gości ale już w 23 minucie straciły kolejną bramkę. Tym razem strzeliła ją Zuzanna Sawicka. W 24 minucie było już 6:1 dla zespołu gości, bramkę strzeliła Patrycja Sutkowska wykorzystując zamieszanie pod bramką rywalek. Gospodynie pomimo niekorzystnego wyniku nadal walczyły. Dobrą zmianę dała bramkarka UW Natalia Mikuła, która już do końca meczu nie dała się pokonać rywalkom. W 26 i 27 minucie gospodynie mogły zmienić wynik meczu ale na ich drodze stała grająca dziś bardzo dobre zawody Dominika Dewicka. Mecz w końcówce stracił na tempie i atrakcyjności. Oba zespoły wiedziały już, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. W 35 minucie meczu zawodniczka AZS UAM trafiła w poprzeczkę bramki UW. W 37 minucie padła druga bramka dla AZS UW. Była to bramka samobójcza, a pechową strzelczynią była Eliza Ostrowska. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną AZS UAM Poznań.

Naszym zdaniem na wyróżnienie w tym meczu zasługują Dominika Dewicka, która obroniła kilka groźnych strzałów oraz Alicja Zając strzelczyni dwóch bramek.

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UAM Poznań 2:6 (1:4)
bramki: Zuzanna Maronde 6’:46’’, Eliza Ostrowska 37’:08’’ (bramka samobójcza) – Krystyna Cywińska 6’:37’’, Alicja Zając 13’:46’’, 14’:50’’, Laura Czudzińska 19’:15’’, Zuzanna Sawicka 22’:53’’, Patrycja Sutkowska 24’:02’’

Skład AZS UW: Zuzanna Nikisz – Julia Przybyłkowicz, Julita Sterbicak, Zuzanna Maronde, Joanna Trzcińska
rezerwowe: Natalia Mikuła, Angelika Kacalak, Marta Kołacińska, Anita Sikora, Emilia Jarzyna, Zuzanna Maciejewska
trenerzy: Maria Wąsowska, Marta Walczak

Skład AZS UAM: Dominika Dewicka – Krystyna Cywinska, Sandra Lichtenstein, Alicja Zając, Adrianna Sikora
rezerwowe: Emila Krajewska, Zofia Śliwińska, Zuzanna Sawicka, Laura Czudzińska, Patrycja Sutkowska, Eliza Ostrowska
trenerzy: Wojciech Weiss, Violetta Biegańska

Materiał dzięki współpracy z portalem Polska Piłka Kobiet!