Ostrovia lepsza od GSS Grodzisk w derbach

Pierwsza wiosenna kolejka w drugiej lidze kobiet przyniosła od razu derby Wielkopolski. W pierwszej połowie zdecydowanie na murawie przeważały zawodniczki z Ostrowa. Brakowało im jednak zdecydowanie wykończenia i tylko raz w 18 minucie piłkę do bramki skierowała Knuła. 

Po przerwie spotkanie już było zdecydowanie bardziej wyrównanym ze wskazaniem na gospodynie. Drużyna z Ostrowa sprawiała wrażenie, że chce doholować korzystny wynik do końca spotkania. Za to GSS walczył minimum o jeden punkt. W 63 minucie wyrównującą bramkę zdobyła Walkowiak.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem, sędzia liniowy zasygnalizował faul w polu karnym i główny arbiter wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę w 89 minucie zamieniła Kowalska. Była to sytuacja mocno kontrowersyjna naszym zdaniem był to przysłowiowy karny z czapy i sprawiedliwym wynikiem byłby remis i podział punktów.

GSS Grodzisk Wielkopolski – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1:2 (0:1)

63′ Walkowiak – 18′ Knuła, 89(k)’ Kowalska

GSS: Janeda, Zajączkowska, Ruta, Guzik, Szymańska, A.Kuleczka, Sutkowska, Walkowiak, Kowala, Kowalska, Szulc W rezerwie: P.Kuleczka, Jóźwiak, Marciniak, Piechocka, Fórmaniak, Drozdowska
Trener Rafał Jakubiak

Ostrovia: Zmyślona, Krawiec, Kowalska, Napieralska, Knuła, Świerblewska, Marczak, Golińska, Paluch, Grajaszek, Gościniak
W rezerwie: Czerniejewska, Drygas, Stasiak, Urban, Kraszkiewicz
Trener Łukasz Pawlak