Ostrovia lepsza od Lipna w derbach Wielkopolski

14 kolejka kujawsko-pomorskiej drugiej ligi kobiet przyniosła derby Wielkopolski. Do plasującego się na 11 pozycji Lipna przyjechała piąta w tabeli Ostrovia.

Bardzo dobrze to spotkanie rozpoczęło się dla piłkarek z Ostrowa. Po pięciu minutach prowadziły już 2:0. Pierwsza obecność w polu karnym Lipna w czwartej minucie przyniosła pierwszą bramkę. Krawiec popisała się indywidualną akcją i strzałem w krótki róg otworzyła wynik. Chwilę później Knuła wyszła w sytuacji 1 na 1 z Żarnowską. Pierwsze uderzenie zostało obronione przez bramkarkę Lipna. Futbolówka jednak wróciła do zawodniczki Ostrovii i strzałem do pustej bramki podwyższyła prowadzenie.

Po tych dwóch szybkich ciosach podopieczne Dagmary Zawadzkiej otrząsnęły się i zaczęły coraz śmielej atakować. W 14 minucie w pole karne powędrowało dośrodkowanie z prawej strony i niefortunną interwencję zanotowała Durska kierując piłkę do własnej siatki. 28 minuta przyniosła przepiękną bramkę. Kowalska huknęła z około 35 metra i mimo próby obrony przez Żarnowską futbolówka po raz trzeci zatrzepotała w siatce Lipna. W odpowiedzi gospodynie po raz kolejny szukały bramki po kąśliwym dośrodkowaniu. Niestety nikt tej akcji nie zamykał.

Po przerwie spotkanie było już zdecydowanie bardziej wyrównanym widowiskiem. W 49 minucie Knuła mogła podwyższyć prowadzenie, jednak tym razem Żarnowska ją skutecznie powstrzymała. Ostrovia w 70 minucie mogła zanotować czwarte trafienie, piłka po ładnym uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. Lipno najbliższe bramki było po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, brakowało jednak szczęścia żeby złapać kontakt. W doliczonym czasie gry Kowalska cieszyła się z drugiego trafienia. Poprawiła uderzenie Knuły, bramkarka gospodyń odbiła piłkę na słupek. Niestety to wybicie nie było zbyt mocne i piłka ponownie znalazła się w bramce.

Lipno Stęszew – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1:4 (1:3)

14′ Marta Durska – bramka samobójcza – 4′ Aleksandra Krawiec, 5′ Małgorzata Knuła, 28, 90+3′ Weronika Kowalska

Widzów: około 30

Lipno: Anna Żarnowska – Kinga Wojtyś (C), Marta Robakowska, Kinga Niemiec, Martyna Szymankiewicz, Marta Sobkowiak, Ewa Telążka, Maja Dąbrowska, Kinga Gawron, Aleksandra Wróbel, Katarzyna Kociemba
Rezerwowe: Julia Założna, Wiktoria Założna, Katarzyna Manuszak, Karolina Kwiatkowska
Trener Dagmara Zawadzka

Ostrovia: Sandra Judasz – Marta Durska, Aleksandra Krawiec (C), Weronika Kowalska, Patrycja Czerniejewska, Angelika Kamińska, Małgorzata Knuła, Adrianna Marczak, Julia Michalak, Zuzanna Urban, Anna Grajaszek
Rezerwowe: Zuzanna Zmyślona, Sabina Napieralska, Ilona Stasiak, Emilia Paluch, Marta Kraszkiewicz