Patryk Stępiński piłkarzem Warty Poznań

25-letni obrońca Patryk Stępiński podpisał kontrakt z Wartą Poznań do końca obecnego sezonu. Zawodnik, który przez ostatnie pięć i pół roku występował w Wiśle Płock, jest czwartym wzmocnieniem „Zielonych” w zimowym oknie transferowym.

Patryk Stępiński jeszcze w poniedziałek grał przeciwko Warcie Poznań w meczu sparingowym. W piątek rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Wisłą Płock i przyjechał do Poznania, żeby związać się z liderem Fortuna 1 Ligi.

– Jeszcze przed sparingiem słyszałem, że jest zainteresowanie Warty Poznań moją osobą, ale dopiero w ostatnich 2-3 dniach sprawy nabrały tempa i dziś jestem już w Poznaniu. Bardzo się z tego cieszę. Po 5,5 roku spędzonych w Wiśle Płock nadszedł czas na nowe wyzwania. Podpisałem kontrakt z Wartą Poznań i zrobię wszystko, żeby w jak największym stopniu pomóc klubowi na tej fajnej drodze, którą ostatnio podąża  – mówi Patryk Stępiński. – W ostatnim meczu ligowym, w niedzielę siedziałem na ławce rezerwowych. Dzień później zagrałem 90 minut w sparingu i ten mecz pokazał mi, że na tle wymagającego przeciwnika, jakim jest Warta, nie miałem żadnych problemów kondycyjnych. Jestem gotowy do gry.

Dyrektor sportowy „Zielonych”, Robert Graf tłumaczy, że sprowadzenie nowego obrońcy ma związek z niedawnym zabiegiem Nikodema Fiedosewicza, po którym piłkarz nie będzie mógł grać przez 2-3 miesiące. – Dokonaliśmy tego transferu żeby zabezpieczyć lewą stronę obrony i utrzymać rywalizację o miejsce w składzie na tej pozycji – wyjaśnia dyrektor Robert Graf. – Zdecydowaliśmy się na Patryka Stępińskiego z Wisły Płock, który jest wprawdzie graczem prawonożnym, ale większość meczów rozegrał na lewej stronie obrony, więc nie jest to na pewno nowa pozycja dla niego. Cieszymy się, że dołączył do nas i wierzymy w to, że pomoże nam w realizacji celów.

Nowy piłkarz Warty Poznań ma na koncie 78 występów w ekstraklasie (22 jako gracz Widzewa Łódź i 56 w barwach Wisły Płock). Ponadto rozegrał 51 spotkań w I lidze oraz 10 w Pucharze Polski. Patryk Stępiński ma też spore doświadczenie zdobyte w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Uzbierał w sumie 41 występów w kadrach U-15, U-16, U-17, U-18, U-19 i U-20. Był podstawowym zawodnikiem reprezentacji kraju, która w 2012 roku sięgnęła po brązowe medale mistrzostw Europy drużyn do lat 17.

Przed Patrykiem Stępińskim do Warty Poznań dołączyli tej zimy pomocnicy Jakub Apolinarski i Krzysztof Danielewicz oraz napastnik Mateusz Szczepaniak.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań