Pewne zwycięstwo Enea Energetyka na koniec 2020 roku!

W ostatnim tegorocznym spotkaniu Enea Energetyk podejmował ekipę Częstochowianki.

Pierwszy set był absolutną dominacją podopiecznych Marcina Patyka, które od stanu 2:2 stopniowo budowały swoją przewagę i wygrały premierową partię do 13! O wiele więcej emocji dostarczył drugi set. Podopieczne Andrzeja Stelmacha zdecydowanie poprawiły przyjęcie i gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, Oriana Miechowicz asem serwisowym zapewniła Energetykowi prowadzenie 2:0.

Trzecia partia okazała się ostatnią, zawodniczki spod Jasnej Góry ponownie zaczęły popełniać błędy w przyjęciu oraz niewykorzystywały ataków. Była to woda na młyn dla dobrze dysponowanych zawodniczek Energetyka, które błyskawicznie zbudowały przewagę prowadząc 8:3. Częstochowianka zdołała jedynie zmniejszyć straty do dwóch punktów (13:11 dla Energetyka). Potem już na parkiecie dzieliły i rządziły poznanianki. Skuteczny blok zapewnił Energetykowi zwycięstwo w trzech setach.

Enea Energetyk Poznań – Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:13, 25:23, 25:18)

MVP: Emilia Oktaba

Energetyk: Klekot (3), W.Pisarska (5), Miechowicz (17), Oktaba (7), Nowakowska (15), Fojucik (15), Skomorowska (libero) oraz M. Pisarska, Stachowiak, Niwald i Wnuk (libero)

Częstochowianka: Szumera (4),Matyszczak, Hnatyszyn (5), Mroczek (2), Ociepa (8), Lach (8), Wysokińska (libero) oraz Szynkiel (4), Pietrzkiewicz, Sidor (1), Zych (4) i Jakubowska