Pewne zwycięstwo Energetyka z emocjami w trzecim secie!

Pierwszy set starcia trzeciej z czwartą drużyną pierwszoligowej tabeli był niezwykle wyrównany. Do stanu po siedem gra toczyła się punkt za punkt. Wtedy to podopieczne Marcina Patyka włączyły drugi bieg i odskoczyły na kilka punktów. Do końca premierowej odsłony dyktowały warunki na parkiecie i wygrały seta do 22.

Drugie starcie również było toczone pod dyktando Energetyka. Szybko uzyskały kilkupunktową przewagę. Bardzo dobrze dysponowana w szeregach gospodyń była Katarzyna Urbanowicz. Gdy wydawało się, że ten set zakończy się wysoką wygraną dobre zagrywki Michalewicz sprawiły, że straty stopniały tylko do jednego oczka. Energetyk w końcówce seta odzyskał kontrolę nad spotkaniem i prowadził już 2:0.

Energetyczne dziewczyny po raz kolejny zapewniły swoim kibicom sporo emocji. Ponownie szybko została zbudowana spora przewaga, która w szczytowym momencie wynosiła 13:5. Wtedy coś się zacięło w szeregach gospodyń, a reprymenda trenera przyjezdnych podziałała na jego podopieczne. Dąbrowiczanki zaczęły odrabiać straty, a nawet wyszły na prowadzenie (23:21). Energetyk za sprawą Rapacz doprowadził do wyrównania i rozpoczęła się gra na przewagi. W tym aspekcie siatkarskiego rzemiosła więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i mogły świętować kolejne zwycięstwo na ligowych parkietach!

Kolejne trzy punkty sprawiły, że Enea Energetyk wskoczył na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. MVP spotkania została Katarzyna Urbanowicz

Enea Energetyk Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:23, 30:28)

Enea Energetyk: Różycka, Dreczka, Urbanowicz, Pasznik, Świstek, Rapacz, Bohdanowicz (libero) oraz Sklepik
MKS: Michalewicz, Lis, Stroiwąs, Szczygioł, Ściurka, Bryda, Colik (libero) oraz Wilczek, Lipska, Bodasińska (libero)