Pewne zwycięstwo JTC AZS na koniec 2019 roku!

W ostatniej tegorocznej kolejce JTC AZS podejmował MKS San Jarosław. Gospodynie przed tym meczem plasowały się na miejscu piątym, przyjezdne natomiast na miejscu 10.

Od początku na parkiecie przeważały Akademiczki co zaowocowało prowadzeniem 4:0 już po trzech minutach. Dodało to wiatru w żagle poznaniankom, które doskonale broniły. Skuteczna defensywa otwierała drogę do szybkich kontr, które pewnie wykańczały skrzydłowe: Szajek i Matyja. Skuteczna również była Ziółkowska, która rzucała skutecznie zarówno z dystansu jak i rzutów karnych.

Trener Amelia Chmielewska po przerwie korzystając z wysokiego prowadzenia dała sporo minut rezerwowym zawodniczkom. AZS był w każdym aspekcie gry lepszy od rywalek i skrupulatnie powiększał swoją przewagę. Lekkie rozprężenie w ostatnich minutach, gdzie San rzucił trzy bramki z rzędu nie miało wpływu na pewno zwycięstwo gospodyń.

Zwycięstwo na koniec zmagań w 2019 roku umocniło piąte miejsce w tabeli. Kolejny mecz JTC AZS rozegra w weekend 17/18 stycznia z KS Zgoda Ruda Śląska

JTC AZS Poznań – TS MKS San Jarosław 37:24 (23:13)

JTC AZS: Przebierała, Sowa (1), Matyja (5), Kliszcz (2), Maziarz (6), Kaczanowska (2), Kowalaszek (1), Świtała (2), Jackowska, Ziółkowska (10), Szajek (8), Sikora, Czyż, Rzeczycka

MKS San: Brzozowska (3), Borowska (4), Bartuzel (2), Zięba (6), Gałat, Mazur, Kostuch (5), Ochońska (1), Stachowicz, Kucajda (1), Pazdro (2), Dziura