Pewne zwycięstwo Kotwicy nad gdańszczankami!

W sobotnie popołudnie Kotwica Kórnik jako gospodarz podejmowała na stadionie w Kleszczewie Biało-Zielone Gdańsk. Chodź to Kotwica, jako lider, była faworytem do wygranej w tym spotkaniu w pierwszej połowie nie było tego widać. Gdańszczanki stawiały twardy opór liderkom z Kotwicy, a nawet stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Po upłynięciu kwadransu od rozpoczęcia meczu szanse na otworzenie wyniku miała Boguszyńska ale jej strzał po rzucie karnym nie znalazł drogi do siatki. Chwile później Patrycja Grzybkowska w indywidualnej akcji pociągnęła prawym skrzydłem i obsłużyła podaniem Ewę Weber, a ta dokładając nogę trafiła do bramki Gdańska.

Z rezultatem 1:0 dla Kórnika zawodniczki schodziły do szatni. Od razu po przerwie na boisku zameldowała się Miłochna Kruger zastępując Katarzynę Sikorę. Boguszyńska chcąc podtrzymać swoją passę i zrehabilitować się po spudłowanym karnym dążyła do podwyższenia wyniku. Wspomniana wyżej zawodniczka w duecie z Weber ograły defensywę gdańszczanek i podwyższyły wynik spotkania na 2:0. Dobrą zmianę dała Kruger, która ustaliła wynik meczu na 3:0 ze stoickim spokojem pokonując golkiperkę gości. Dogodną szanse na zdobycie bramki miała też rezerwowa kórniczanek Paula Fronczak ale piłka po jej strzale minęła słupek.

Podopieczne trener Hanny Sokół zrobiły kolejny krok do awansu do I ligi, a przed nimi jeszcze dwa mecze – na wyjeździe z Orłem Wałcz i u siebie z Olimpią II Szczecin.

Kotwica Kórnik – Biało-Zielone Gdańsk 3:0 (1:0)

Bramki strzelały: Ewa Weber, Martyna Boguszyńska, Miłochna Kruger

Relacja: Ola Godlewska