Pewne zwycięstwo Kotwicy!

Pierwsza połowa była zaskakująco wyrównanym widowiskiem. Drużyna z Torunia była naprawdę równorzędnym rywalem dla gospodyń. Za sprawą piłkarek Kotwicy więcej zaczęło się dziać w końcówce pierwszej połowy.Czwórkowa akcja Boguszyńskiej, Kruger, Weber i Ładniak spowodowała sporo zamieszania pod bramką Ryńskiej. Wynik spotkania w 40 minucie otworzyła Małgorzata Ładniak, po ładnej akcji gospodyń.

Po przerwie widowisko nadal było wyrównane, zawodniczki z Torunia miały okazje na wyrównanie. Obraz gry zmienił się dopiero po dokonanych zmianach przez trenerkę kórniczanek – Hanię Sokół. Kotwica zaczęła odważniej atakować raz po raz nękając defensywę Gwiazdy.Bardzo ciekawa akcja była w 65 minucie , kiedy Boguszyńska bezpośrednio z rzutu rożnego trafiła w słupek. Futbolówka wyszła w pole karne, ale w tej sytuacji zabrakło wykończenia.

71 minuta przyniosła kolejną ładną akcję Kotwicy i ze swojej drugiej bramki mogła cieszyć się Ładniak. Torunianki miały do siebie wzajemnie pretensje kto zawinił. Kórniczanki atakowały z pasją i w kolejnej akcji pachniało hattrickiem. Niestety uderzenie z pięciu metrów zatrzymało się na słupku. Końcówka to dominacja gospodyń, niemalże każda akcja pachniała bramką. W 80 minucie wynik spotkania na 3:0 ustaliła Martyna Boguszyńska.

Kotwica Kórnik – Gwiazda Toruń 3:0 (1:0)

40,71′ Ładniak, 80′ Boguszyńska

Widzów: 40

Sędzina Olga Pietrykowska

Kotwica: Magoń, Chojnacka, Boguszyńska, Ładniak, Sass, Dziabaszewska, Kruger, Fronczak, Weber, Dura, Telążka.
Na zmiany wchodziły: Martyna Pustkowiak, Maja Pustkowiak, Szprync, Serafiniak, Plewa, Sikora, Jaskuła.
Trenerka Hanna Sokół

Gwiazda: Ryńska, Gabryszewska, Gul, Laskowska, Witkowska, Pencherkiewicz, Kwiatkowska, Przybysz, Pąk, Muszyńska, Olkiewicz.
Na zmiany wchodziły: Banaszkiewicz, Urbańska, Fisenko.
Trener Mariusz Łangowski

[envira-gallery id=”4493″]