Pewne zwycięstwo UAM-u nad SGGW!

W pierwszym domowym spotkaniu nowego sezonu Ekstraklasy Futsalu Kobiet AZS UAM podejmował we własnej hali ekipę AZS SGGW Warszawa.

Doskonale to spotkanie rozpoczęło się dla gospodyń. Zając rozegrała piłkę z rzutu rożnego krótko do Kuleczki, która atomowym uderzeniem na bliższy słupek otworzyła wynik spotkania! Poznanianki wyraźnie przeważały na parkiecie stwarzając sobie kolejne okazje na zdobycie bramki, brakowało jednak skuteczności albo bardzo dobre interwencje zaliczała Natalia Betlińska. Drugie trafienie miało miejsce w 11 minucie. Sutkowska prostopadłym podaniem zagrała do Lichtenstein, która znajdowała się tuż przed bramkarką SGGW. Pivotka UAM-u popisała się techniką i uderzeniem piętką podwyższyła prowadzenie! Ten wynik utrzymał się do przerwy.

Obraz spotkania po przerwie się nie zmienił. UAM kontrolował przebieg spotkania i w końcówce spotkania dorzucił kolejne dwa trafienia. W 37 minucie po rzucie wolnym piłka trafiła do Lichtenstein, która popisała się indywidualną akcją. Zejście ze skrzydła i pewne uderzenie obok wychodzącej bramkarki dało trzecie trafienie dla poznanianek. Wynik spotkania został ustalony w 40 minucie. Zając przechwyciła niecelne podanie rywalki w środku pola i wykorzystała pustą bramkę zdobywając czwartą bramkę!

AZS UAM Poznań – AZS SGGW Warszawa 4:0 (2:0)

1′ Maja Kuleczka, 11, 37′ Sandra Lichtenstein, 40′ Alicja Zając

AZS UAM: Dewicka – Zając (C), Falborska, Kuleczka, Fronczak – Laskowska, Cywińska, Ładniak, Dall’ara, Śliwińska, Lichtenstein, Sutkowska, Ostrowska

AZS SGGW: Betlińska – Zasowska (C), Almeri, Sztukiewicz, Wiaderna – Krzyczkowska, Borawska, Krukowska, Faus-Kanger, Pochroń