Pewne zwycięstwo Unii nad Mieszkiem!

Po czterech porażkach ligowych z rzędu piłkarze Patryka Kniata wrócili na zwycięską ścieżkę. W 23. kolejce wygrali na własnym terenie z Mieszkiem Gniezno 3:0.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 6. minucie. Wówczas po składnej akcji drużyny Mateusz Maluśki zagrał do Krzysztofa Wolkiewicza, a ten uderzeniem z kilku metrów zaaplikował futbolówkę do siatki. Niespełna dziesięć minut później mogło być już 2:0. Michał Niedźwiedzki uderzył głową, ale golkiper gości – Łukasz Benedykciński popisał się spektakularną robinsonadą. W 17. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Mateusza Roszaka był jednak bezradny. Stały fragment gry celnym strzałem sfinalizował Igor Jurga. Dwubramkowe prowadzenie wciąż nie zadowalało Unitów. W pierwszej połowie bliski wpisania się na listę strzelców był Gerard Pińczuk. Niestety jego uderzenie odbiło się od poprzeczki.

Po zmianie stron swarzędzanie nadal przeważali. Mieli bardzo dużo okazji, ale wykorzystać udało się tylko jedną z nich. W 66. minucie po dośrodkowaniu Maksymiliana Szwaka głową prowadzenie na 3:0 podwyższył Michał Niedźwiedzki. W innych sytuacjach albo Unitom brakowało precyzji albo wspomniany bramkarz Mieszka – Benedykciński był na posterunku.
 
Unia Swarzędz – Mieszko Gniezno 3:0 (2:0)
6′ Wolkiewicz, 17′ Jurga, 66′ Niedźwiedzki

Unia: Filipowiak, Szwak, Jurga, Barabasz, Pińczuk, Roszak, Kisiel, Wolkiewicz, Niedźwiedzki, Łopatka, Maluśki.
W rezerwie: Budnik, Bednarski, Paczyński, Soboń, Antczak, Świergiel, Przybyła.
Trener Patryk Kniat

Mieszko: Benedykciński, Szociński, Hoffmann,Zimmer, Waleriańczyk, Pepliński, Urbaniak, Brylewski, Pawlak, Piskuła, Klimacki.
W rezerwie: Woźniak, Zioła, Rejniak, Strosin, Bogajewski, Karski, Sawidzki
Trener Przemysław Urbaniak

Relacja: Jan Piechota / Unia Swarzędz