Piast lepszy od Polonii w emocjonującym starciu!

Mimo porażki Polonia Poznań rozegrała bardzo dobre spotkanie. Wraz z zawodnikami Piasta stworzyli ładne dla oka widowisko. Takie mecze w niższych klasach rozgrywkowych zawsze cieszą, kiedy nie można narzekać na poziom i styl gry. Błędy wiadomo zdarzają się, ale na szczęście nie wpływają na całokształt.

Wynik otworzył się w 19 minucie gdy rzut karny na bramkę zamienił Przemysław Wolniewicz. Na Polonię zadziałało to jak przysłowiowa płachta na byka i w trzy minuty zdołali wyjść na prowadzenie. Gospodarze zdołali jeszcze wyrównać przed przerwą co zwiastowało spore emocje w drugiej połowie.

Wydarzenia boiskowe sprawiły, że można było mieć deja vu. Piast ponownie objął prowadzenie na co Polonia odpowiedziała ponownie dwoma trafieniami. Ostatni kwadrans to Mikołaj Kidawa Show. Zawodnik gospodarzy w dwie minuty strzelił dwie bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W ostatnich minutach dorzucił swoje czwarte trafienie w tym spotkaniu pieczętując zwycięstwo gospodarzy.

Losy wygranej przechylały się raz na jedną, raz na drugą stronę. Ostatecznie to Piast wygrał w tym sezonie po raz trzeci. Polonia przede wszystkim musi poprawić grę w defensywie i wtedy będzie niezwykle groźna dla wszystkich.

Piast Łubowo – Polonia Poznań 6:4 (2:2)

Przemysław Wolniewicz 19 (k.), Mikołaj Kidawa 38, 77, 78, 87, Damian Grzesiak 52 – Adam Kruś 27, 65, Patryk Tyrzyk 30, Wiktor Studziński 72

Widzów: około 100

Sędzia: Adam Giełda, asystenci: Łukasz Przybylski, Rafał Hoffmann.

Piast: Kalmus, Kulczak, Reszelewski, Wolniewicz, Damian Grzesiek, Włodarczyk, Kidawa, Maciejewski, Krystian Grzesiek,Patryk Kanclerz, Łucjan
Na zmiany wchodzili: Michał Kanclerz, Mazur, Wachoń, Adamski, Mucha, Jabkiewicz, Wiśniewski.
Trener Arkadiusz Kościański

Polonia: Matysiak, Tuliszka, Rożewski, Mandrysz, Janiszewski, Tyrzyk, Kruś, Ratajczak, Bartyś, Wiktor Studziński, Waraczyński.
Na zmiany wchodzili: Dominik Studziński, Owsiany, Stachowiak, Artur Pieniak.
Trener Piotr Łukaszewski

[envira-gallery id=”8131″]