Pierwsza połowa dla Warty, druga dla Juny. Trzy punkty pojechały do Oborzysk.

W spotkaniu 6. kolejki III ligi kobiet doszło do starcia pomiędzy dwoma wielkopolskimi ekipami. Warta Poznań na Golęcinie podejmowała lidera tabeli Juna-Trans Stare Oborzyska.

Doskonale to spotkanie otworzyły gospodynie. Już w drugiej minucie piłka znalazła drogę do siatki. Na uderzenie z dystansu zdecydowała się Matuszek. Wydawało się, że bramkarka Juny ma spokojną piłkę do złapania. Jednak popełniła błąd i poprawnie złapała piłkę już po przekroczeniu linii końcowej co zasygnalizował sędzia liniowy. Zawodniczki z Oborzysk przeszły do ataku i zdecydowanie przeważały na boisku. Doskonale ustawiona ekipa Warty jednak nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł rywalkom. W końcówce pierwszej połowy Zielone wyszły z dwiema groźnymi kontrami. Wpierw uderzenie głową powędrowało obok bramki, ale w 43 minucie futbolówka trafiła do Golec. Ta błyskawicznie się obróciła i strzałem w długi róg umieściła piłkę w siatce.

Trzy minuty po wznowieniu gry Juna zdobyła kontaktowe trafienie. Skorupska znalazła się w sytuacji sam na sam i z zimną krwią posłała piłkę do bramki przy dalszym słupku. W 58 minucie był już remis. Piłka trafiła do Sutkowskiej, która pewnie wykorzystała sytuację uderzając nad bramkarką. Dziewięć minut później ekipa spod Kościana była już na prowadzeniu. Faulowana w polu karnym była Ostant. Do jedenastki podeszła Skorupska i zdobyła swoją drugą bramkę. Szatkowska wyczuła intencję strzelającej. Wynik spotkania został ustalony 82 minucie. Na uderzenie zza pola karnego zdecydowała się Ostrowska. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Było to najpiękniejsze trafienie tego spotkania.

Warta Poznań – Juna-Trans Stare Oborzyska 2:4 (2:0)

2′ Matuszek, 43′ Golec – 48, 67 (k)’ Skorupska, 58′ Sutkowska, 82′ Ostrowska

Warta: Szatkowska – Fritza, Czajkowska (46′ Wojciechowska), Polak, Matuszek, Pawlak (77′ Polaczyk) Kościelak, Paczyńska (77′ Stolarek), Depczyńska (62′ Glogier), Greser (62′ Natalia Modrzejewska), Golec

Juna-Trans: Godlewska (71′ Dewicka) – Ostrowska, Lichtenstein, Czudzińska, Skrzypek – Matyja, Sutkowska – Ostant (85′ Ładniak), Skorupska, Wlekła – Jankowska (57′ Zembroń)