Pierwsze zwycięstwo AP w 2019 roku!

Po dwóch wyjazdowych porażkach w 2019 roku szczypiornistki AP powróciły do poznańskiej twierdzy. W starciu na szczycie ich rywalem był Sambor Tczew, który zajmował pozycję wicelidera!

Trzy minuty trzeba było czekać na otwarcie worka z bramkami. Obie ekipy miały wcześniej okazje na zdobycie bramki, jednak dobrze broniły bramkarki albo rzuty były niecelne. Pierwszą bramkę zdobyła Aleksandra Juć (Sambor). Na odpowiedź AP nie trzeba było długo czekać. Matyja skutecznie wykorzystała rzut karny. W siódmej minucie została uwidoczniona przewaga przyjezdnych. Dwie bramki z rzędu potwierdziły przewagę w tej fazie spotkania Sambora. Poznanianki ambitnie walczyły o odrobienie strat, nie potrafiły jednak zbliżyć się na więcej niż jedną bramkę. Między 11 a 14 minutą Tczewianki dorzuciły kolejne trzy trafienia i prowadziły 8:5.

Kolejne przebudzenie gospodyń, trafienia Ziółkowskiej i Karasiewicz ponownie zniwelowały straty do jednej bramki. Sambor szybko odpowiedział dwoma trafieniami i mieliśmy status quo. Kolejny zryw AP w końcu przyniósł oczekiwany efekt! Trzy trafienia z rzędu Matyi plus jedno Siemko wyprowadziły poznanianki na prowadzenie! Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Sambora i dwie bramki sprawiły, że to goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Bardzo dobrze w bramce AP spisywała się Rzeczycka utrzymując swój zespół czas w grze!

Po przerwie długo toczyła się gra bramka za bramkę. Co ważne jeśli chodzi o grę poznanianek do bramki zaczęła trafiać Ziółkowska! Za przełomowy moment spotkania śmiało można uznać okres gry pomiędzy 44 a 51 minutą! Poznanianki rzuciły wtedy sześć bramek z rzędu i prowadziły 26:22! Po tym fantastycznym okresie do końca meczu już obie ekipy zdobywały bramka za bramkę. Popularna Ziółko była nie do zatrzymania i wybiła z głowy marzenia Samborowi o zwycięstwie.

KS AP Poznań – SPR Sambor Tczew 31:28 (12:13)

AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa (2), Katarzyna Matyja (8), Martyna Matysek (3), Zuzanna Kliszcz, Maja Karasiewicz (3), Sonia Siemko (1), Magdalena Maziarz (2), Laura Wosińska, Izabela Piskała, Kinga Chełminiak, Magdalena Ziółkowska (10), Karolina Szajek (2), Anna Maria Rzeczycka

SPR Sambor: Aneta Skonieczna, Patrycja Orzłowska (4), Julia Duszyńska (2), Aleksandra Puckowska (1), Julia Zwolak, Klaudia Gierszewska (1), Sylwia Neitsch (4), Aleksandra Rędzińska (6), Aleksandra Juć (2), Monika Trawczyńska, Magda Krajewska (8)