Pierwszy dzień CSI4* Poznań za nami!

W najważniejszym konkursie dnia, czyli dużej rundzie 145 cm zaliczanej do światowego rankingu, zdecydowanie najlepszy wynik uzyskał reprezentant Włoch, Emilio Bicocchi. Dosiadał on 8-letniej klaczy Faliane W, z którą ustanowił czas 64.43 sekundy.

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej wygranej. Faliane dziesięć dni temu wygrała konkurs na CSIO5* w Rzymie, teraz wygrywa na CSI4* w Poznaniu. Widzę, że to jej czas i prezentuje bardzo dobrą formę. Ten koń ma dopiero 8 lat. Parkur był interesujący i dobrze dobrany by przygotować konie na jutrzejszą dużą rundę i niedzielne Grand Prix – powiedział Emilio Bicocchi.

Ponad dwie sekundy za nim uplasowała się Emma Augier De Moussac z Czech, na klaczy Diva. Trzecia była reprezentantka Włoch, Giulia Martinengo Marquet na Courage Des Fegie.

Dobrze w tym trudnym konkursie zaprezentowali się Polacy. Zaraz za podium był Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni, a w pierwszej dziesiątce bezbłędne przejazdy zanotowali także Adam Grzegorzewski na wałachu Zazou Szumawa i Mściwoj Kiecoń na koniu Cedrick 11.

Licznie obsadzony konkurs średniej rundy 140 cm ku radości zgromadzonych kibiców wygrał reprezentant Polski, Krzysztof Ludwiczak na klaczy Queen La Balou.

Każde zwycięstwo na zawodach czterogwiazdkowych cieszy zawodnika, tym bardziej, że jest to klacz dość młoda, 9-letnia. Był to idealny konkurs dla niej, wszystko wyszło bardzo dobrze i udało się zwyciężyć – powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Drugie miejsce również należało do Polaka, Mściwoja Kieconia i klaczy Digisport Satisfaction. Na trzecim miejscu uplasował się Emilio Bicocchi na wałachu Easy Time De Villa D’Arto.

Abdullah AlSharbatly (KSA) na Lord of Arabia okazał się najlepszy w małej rundzie 130 cm. Drugie miejsce zajął Jan Vinckier (BEL) na koniu Qantas, a trzecie Juliana Suska na klaczy Gilea.

W konkursie dla młodych koni najlepsza okazała się klacz Hayley pod reprezentantem Turcji, Omerem Karaevli.

Był to bardzo dobry parkur dla 6-latków. Hayley po raz pierwszy startowała na trawie, nie ma też doświadczenia w międzynarodowych zawodach, także to zwycięstwo bardzo mnie cieszy. Uważam, że Poznań to idealne miejsce dla młodych koni, które chcą nabrać doświadczenia – powiedział Omer Karaevil.

Drugie miejsce zajął Wild Hunter, który startował pod Jarosławem Skrzyczyńskim, a trzecie wywalczyła para Sławomir Uchwat i Haston Nita.

Jutro na Hipodromie Wola w Poznaniu kolejny dzień zmagań.

Wyniki TUTAJ

Wszystkie konkursy rozegrane w czwartek można obejrzeć na stronie CSI4* Poznań TUTAJ

[envira-gallery id=”5642″]

Źródło: Materiały prasowe CSI4* Poznań / Tarant Events