Pierwszy dzień półfinału AMP – Grupy A i D

Pierwszego dnia rozgrywek na hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej byliśmy obecni na czterech spotkaniach. Poza kompletem wyników z dnia dzisiejszego mamy krótkie notki i galerie ze spotkań, których byliśmy świadkiem!

Grupa A:

Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn 3:5

Na tym spotkaniu pojawiliśmy się na ostatnie pięć minut. Wtedy na tablicy widniał wynik 4:3 dla Olsztynianek. Na parkiecie z kolei przeważały Akademiczki ze Stolicy, które chciały za wszelką cenę odrobić straty. Brakowało jednak skutecznego wykończenia. Zawodniczki z Warmii na 30 sekund przed końcem po szybkiej kontrze ustaliły wynik spotkania na 5:3.

[envira-gallery id="14894"]

Uniwersytet Łódzki – Politechnika Poznańska 2:3

To starcie trzymało w emocjach od 1 do 24 minuty. Obie ekipy grały na pełnych obrotach a piłka krążyła od bramki do bramki. Gospodynie tego turnieju objęły prowadzenie w piątej minucie. Nie podcięło to skrzydeł rywalkom, które dwie minuty później doprowadziły do wyrównania, a kolejne 120 sekund później wyszły na prowadzenie. Politechnika również nie poddała się i w 11 minucie mieliśmy ponownie remis. Druga połowa to dalszy pokaz dynamicznego futsalu. Kiedy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami 37 sekund przed końcem padło zwycięskie trafienie dla poznanianek!

Grupa D:

Uniwersytet Szczeciński – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin 13:0

Derby Szczecina były jednostronnym widowiskiem. Zawodniczki Uniwersytetu Szczecińskiego dzieliły i rządziły na parkiecie. Ich rywalkom zza miedzy nie można było odmówić woli walki, starały się dać z siebie wszystko. Kilka kontr zagroziło rywalkom, ale brakowało kropki nad i.

[envira-gallery id="14895"]

Akademia Wychowania Fizycznego Poznań – Uniwersytet Medyczny Łódź 2:0

Całe 20 sekund w tym spotkaniu utrzymywał się bezbramkowy remis. Agata Ratajczak przejęła piłkę i błyskawicznie popędziła bramkę otwierając wynik spotkania. W szóstej minucie wspomniana już zawodniczka podwyższyła prowadzenie. AWF spokojnie atakiem pozycyjnym budował kolejne akcje, ale brakowało wykończenia żeby podwyższyć wynik. Po przerwie odważniej zaczęły grać Łodzianki. Na szczęście dla podopiecznych Pawła Kalicińskiego dobrze dysponowana była Kasia Siejka i momentami pomagało obramowanie bramki.