Pierwszy punkt piłkarek Polonii w sezonie 2019/2020

W piątej kolejce grupy północnej pierwszej ligi kobiet poznańska Polonia podejmowała Unifreeze Górzno. Dla obu ekip to spotkanie było szansą na odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie, a dla poznanianek w ogóle na pierwsze punkty w sezonie.

Od początku spotkania z większym animuszem do ataków ruszyła Polonia. Unifreeze odgryzało się groźnymi kontrami. Pierwsza klarowna okazja na otwarcie wyniku była w 10 minucie. Sawicka wychodziła sam na sam z Ozimek, wyjście bramkarki zażegnało niebezpieczeństwo. W kolejnej akcji gospodyń Nowak wywalczyła rzut wolny przed polem karnym. Grześkowiak uderzyła tuż nad poprzeczką. 23 minuta to niezwykle groźna kontra piłkarek z Górzna. Futbolówkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili wybiła Szmatuła. Odpowiedź Polonii była najlepsza z możliwych! Lewym skrzydłem popędziła Zając zgrała do znajdującej się w polu karnym Sikory, która ładnym wolejem otworzyła wynik spotkania! W 26 minucie okazję na podwyższenie prowadzenia miała Zając z trudem to uderzenie obroniła Ozimek.

Cztery minuty po wznowieniu gry natarcie Unifreeze przyniosło wyrównanie. Akcję wyprowadzoną prawym skrzydłem skutecznie wykończyła Stromska wykorzystując luki w defensywie Polonii. Poznanianki błyskawicznie rzuciły się do ataków chcąc odzyskać prowadzenie. W 51 minucie tu przy słupku uderzała Nowak, bramkarka wybiła piłkę poza boisko. 12 minut później Szmatuła uruchomiła Lichtenstein, uderzenie ze spokojem wybroniła Ozimek. 68 minuta przyniosła drugie trafienie Polonii. Zając otrzymała podanie w środku pola i popędziła w pole karne. Ładnym uderzeniem z 15 metra tuż przy słupku nie dała żadnych szans bramkarce i Polonia ponownie objęła prowadzenie! Unifreeze rzuciło się do ataku, ale bez zarzutu spisywała się obrona Polonii.

W 82 minucie Sawicka zachowała się jak to sama określiła jak Maradona i ręką skierowała piłkę do siatki co wyłapali arbitrzy i bramka prawidłowo nie została uznana. Dwie minuty później groźna akcja Unifreeze, kąśliwe uderzenie z narożnika pola karnego obroniła Godlewska. 86 minuta to sytuacja sam na sam Lichtenstein. Mądre wyjście Ozimek sprawiło, że napastniczka Polonii straciła kontrolę nad piłką. W 90 minucie sprawę uderzeniem z 16 metra mogła zamknąć Sikora. Kiedy wydawało się, że Polonia odniesie pierwsze zwycięstwo od 27 maja 2018 roku (zwycięstwo z Medykiem II Konin, dające awans do Ekstraklasy) przytrafił się drugi bolesny w skutkach błąd defensywy. Dzięki temu w sytuacji sam na sam Kmieciak lobem nad bramkarką doprowadziła do wyrównania i ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

W czwartek o godzinie 17 Polonia uda się do Środy Wielkopolskiej na derbowe starcie z tamtejszą Polonią!

Polonia Poznań – Unifreeze Górzno 2:2 (1:0)

24′ Katarzyna Sikora, 68′ Alicja Zając – 49′ Natalia Stromska, 90+2′ Klaudia Kmieciak

Polonia: Aleksandra Godlewska – Krystyna Cywińska, Laura Czudzińska, Karolina Grześkowiak, Zuzanna Sawicka (90′ Agata Ławniczak), Katarzyna Sikora, Maria Nowak, Alicja Zając (79′ Julia Witczak), Weronika Szmatuła, Angelika Lewicka, Sandra Lichtenstein

Trener Hanna Sokół

Unifreeze: Marta Ozimek – Liliia Holovko (48′ Oksana Gritsenok, 90′ Olena Manziuk), Klaudia Kmieciak, Joanna Jeleń, Patrycja Polewska, Agata Bała, Monika Pokropowicz, Natalia Stromska, Weronika Roszkowiak (46′ Julia Kołodziejska), Natalia Żakiewicz, Weronika Kapidura

Trener Grzegorz Bała

[ngg src=”galleries” ids=”109″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]