Piłkarki Lipna na inaugurację wiosny musiały uznać wyższość Victorii Sianów

Pierwsza wiosenna kolejka drugiej ligi kobiet przyniosła starcie drużyn znajdujących się w strefie spadkowej. Lepiej w tym spotkaniu wypadły piłkarki z Sianowa, które w swoich szeregach mają dwie bardzo doświadczone piłkarki: Fil i Grzelak. Dzięki zagraniom tych dwóch zawodniczek sporo działo się pod bramką gospodyń.

Ciekawsze sytuacje meczowe:

• 18′ Telążka miała dobrą sytuację na gola, jednak nie została wykorzystana. Natychmiastowa kontra przyjezdnych i Grzelak bliska zdobycia bramki.
  • 23′ Fil dośrodkowuje z rzutu rożnego, Heib bez większych problemów pokonuje Raś.
  • 30′ kolejna groźna akcja piłkarek Victorii, strzał koło słupka.
  • 35′ dobra interwencja Raś po rzucie rożnym dla gości.
  • 41′ Dąbrowska miała dogodną sytuację na zdobycie bramki dla Lipna.
  • 52′ Gawron miała bardzo dobrą okazję na gola, Kaszewska przenosi piłkę nad poprzeczką.
  • 63′ Grzelak wykończyła bardzo ładną akcję Victorii podwyższając prowadzenie
  • 73′ Grzelak szarżuje na bramkę Lipna, tym razem górą Raś
  • 75′ dobra okazja na zdobycie bramki kontaktowej dla Lipna, Kaszewska była na posterunku

Po tym meczu robi się ciasno na dole ligowej tabeli, obie drużyny muszą szukać punktów w kolejnych meczach. Za tydzień Lipno Stęszew udaje się do Tczewa na bardzo trudny mecz z miejscową Pogonią, Victoria Sianów zaś spotka się z jeszcze bardziej wymagająca drużyną WAP Włocławek.

Lipno Stęszew – Victoria Sianów 0:2 (0:1)
26′ Heib, 63′ Grzelak