Plan przygotowań piłkarzy Warty Poznań do wiosny w Fortuna 1 Lidze

Siedem sparingów rozegrają piłkarze Warty Poznań w ramach przygotowań do drugiej części sezonu w Fortuna 1 Lidze. Wśród rywali „Zielonych” w meczach kontrolnych są trzy zespoły z ekstraklasy: Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk i Lech Poznań.

Zespół lidera Fortuna 1 Ligi ma wolne od 2 grudnia. Po urlopach zawodnicy pojawią się w Poznaniu 8 stycznia. Przez trzy dni, do 10 stycznia, będą przechodzili badania w Rehasport Clinic, czyli u partnera klubu, oraz testy na obiektach poznańskiej AWF. Pierwszy trening na boisku jest zaplanowany na poniedziałek, 13 stycznia.

Przez kolejne cztery tygodnie drużyna trenera Piotra Tworka będzie trenowała w Poznaniu. 7 lutego uda się na zgrupowanie do Cetniewa. W tamtejszym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Zieloni” będą do 15 lutego. Na obozie rozegrają trzy mecze kontrolne: m.in. z Lechią Gdańsk i Chojniczanką Chojnice.

Po powrocie do Wielkopolski Warta Poznań zmierzy się jeszcze z Lechem Poznań i będzie to próba generalna przed zaplanowanym na przełom lutego i marca wznowieniem rozgrywek ligowych. W pierwszym meczu o punkty w 2020 roku poznaniacy zagrają z Radomiakiem Radom.

PLAN SPARINGÓW WARTY POZNAŃ – ZIMA 2020
18/19.1 – rywal do ustalenia
25.1 – GKS Bełchatów (w Swarzędzu)
1.2 – Pogoń Szczecin (w Szczecinie)
9/10.2 – Lechia Gdańsk (w Gdańsku)
12.2. – rywal do ustalenia
15.2 – Chojniczanka Chojnice (w Stężycy)
22/23.2 – Lech Poznań (w Grodzisku Wlkp.)

Źródło: Materiały prasowe Warty Poznań