Podsumowanie drugiego dnia Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet

Drugiego dnia Akademickich Mistrzostw Polski w pierwszej kolejności zostały dokończone rozgrywki w fazie grupowej.

UWM Olsztyn – PWSZ Wałbrzych 0:9

Drużyny które zajęły trzecie miejsca w grupach stoczą pomiędzy sobą rywalizację o miejsca 9-12. UEK Kraków przegrał z  AWF Poznań 1:3, a Politechnika Śląska Gliwice musiała uznać wyższość Uniwersytetu Warszawskiego 2:5. Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się jutro o 13 o miejsce dziewiąte, przegrani zaś o 11.

W ćwierćfinałach rozegranych na Morasku gospodarz turnieju UAM musiał uznać wyższość Uniwersytetu Gdańskiego 1:3, obrońca tytułu Uniwersytet Jagielloński pewnie pokonał UMCS Lublin 7:0. Niezwykle emocjonujący przebieg miały spotkania w hali przy ulicy Dojazd.

Doskonale spotkanie rozpoczął Uniwersytet Szczeciński prowadząc do przerwy 4:1. Zawodniczki z Wałbrzycha nie podłamały się i w drugiej odsłonie doprowadziły do remisu, by po chwili objąć prowadzenie! Rywalki ze Szczecina zdołały doprowadzić do remisu i o losach awansu do półfinału decydowały rzuty karne. Te odrobinę lepiej wykonywał PWSZ i wygrał konkurs rzutów karnych 5:4! Również karne decydowały o losach starcia PWSZ Tarnów – UMW Olsztyn. Na początku drugiej połowy Tarnowianki objęły prowadzenie, rywalki do remisu doprowadziły na 2:14 minuty przed końcem. Uderzenia z szóstego metra lepiej egzekwowały (3:1) zawodniczki ze stolicy Warmii i Mazur i to one zameldowały się w półfinale.

Na zakończenie drugiego dnia zmierzyły się ze sobą dwie Politechniki: Poznańska i Wrocławska. Stawką tego starcia były srebrne i brązowe medale w klasyfikacji szkół technicznych. Lepsze o jedno trafienie okazały się poznanianki i wygrały 5:4!