Podsumowanie weekendu 14-16.02

Najważniejszym wydarzeniem weekendu w Poznaniu bez wątpienia był Halowy Klubowy Puchar Europy. Pełne trybuny hali CityZen, WKS Grunwald walczący o medal pokazał, że poznaniacy spragnieni są imprez tak dużej rangi! Byliśmy obecni na wszystkich meczach Wojskowych z Dinamo Stroitel Ekaterinburg, HC Mińsk, Partille SC, Der Club an der Alster i HC Mińsk.

Siatkarki Enea Energetyka z kolei po raz pierwszy od dłuższego czasu musiały przełknąć gorycz porażki przegrywając u siebie z Uni Opole. Z naszym materiałem z tego spotkania możecie zapoznać się tutaj. Udanie sezon zasadniczy zakończyły futsalistki AZS UAM Poznań pokonując SGGW Warszawa. O meczu możecie przeczytać oczywiście w naszej relacji. Smak zwycięstwa w końcu mogły poczuć koszykarki Enea AZS pokonując po wyrównanym starciu toruńską Energę.

Sporo naszych drużyn grało w niedzielę. Szczypiorniści Grunwaldu w derbach Wielkopolski pokonali Real-Astromal Leszno 21:18. Spotkanie długo było wyrównanym widowiskiem. Od stanu 15:15 Wojskowi rzucili pięć bramek z rzędu co zapewniło im zwycięstwo! W tym samym czasie w Łowiczu swoje starcie rozpoczęli koszykarze Biofarmu Basket. Pierwsza kwarta przez ponad pięć minut toczyła się punkt za punkt, potem poznaniacy rzucili 10 punktów z rzędu. Pod koniec trzeciej kwarty gospodarzenie zniwelowali straty do czterech punktów. Biofarm w czwartej kwarcie odbudował przewagę i wygrał 85:71.

O 17:30 w Krakowie rozpoczęło się starcie Cracovii z Lechem. Gospodarze mieli zdecydowanie więcej z gry, jednak to Kolejorz otworzył wynik spotkania. Doskonale na prawym skrzydle przedarł się Kamiński i zagrał do Jóźwiaka. Skrzydłowy posłał futbolówkę do siatki pod bramkarzem. Dwie minuty przerwie w pole karne wpadł Pestka i wyrównał stan spotkania. W 67 minucie karnego na bramkę Hanca i to trafienie zapewniło trzy punkty Cracovii. Pół godziny później na parkiet wybiegła ekipa iCEA Futsal, która zremisowała 2:2 z CRB Grupa Mrówka Mosina.

Również o 18 doszło do derbów Poznania w koszykówce. Enea AZS II podejmowała MUKS. Był to swoisty rewanż za mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski u22, chociaż w barwach Muksiar grały dwie “starsze” zawodniczki. Pierwsza kwarta była zaciętym widowiskiem, które jednym punktem wygrał MUKS. W drugiej odsłonie podopieczne trenera Brodzińskiego zagrały swoją bardzo dobrą koszykówkę co zaowocowało schodzeniem na przerwę przy prowadzeniu 41:26. Po wznowieniu gry Muksiary nie zwalniały tempa i skrupulatnie powiększały przewagę, która po trzech kwartach wynosiła 27 punktów (63:36). Ostatnia odsłona była już typowo na dogranie tego spotkania. Akademiczki wygrały ją jednym punktem i ostatecznie przegrały 55:81.