Podsumowanie weekendu 17-19.01

Na prośbę jednego z czytelników testowo wprowadzamy nową rubrykę, w której w telegraficznym skrócie będziemy podsumowywać sportowe wydarzenia z weekendu! Żeby za dużo nie rozwodzić się o meczach w tekście umieściliśmy odnośniki do naszych relacji z tego co działo się od piątku do niedzieli 🙂

SIATKÓWKA

Enea Energetyk rozegrała dwa spotkania dzięki czemu poznańscy kibice mogli zobaczyć wszystkie Energetyk Girls w akcji. W sobotę gładko pokonały KSZO Ostrowiec, a w niedzielę zapewniły prawdziwy rollercoaster emocji w starciu ze Stalą Mielec! Po pierwszych przegranych dwóch setach pozostałe trzy padły łupem poznanianek i zanotowały 11 zwycięstwo z rzędu!

KOSZYKÓWKA

MUKS Poznań toczył bój w półfinale Mistrzostw Polski do lat 22. Podopieczne Macieja Brodzińskiego wygrały wszystkie trzy mecze, kolejno z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, Szkołą Gortata Politechniką Gdańską oraz MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. Muksiary zameldowały się w finale, który odbędzie się w dniach 5-9.02 w Gdańsku. W turnieju finałowym już wcześniej prawo udziału zapewniła sobie Enea AZS Poznań. Akademiczki w ten weekend walczyły o młodzieżowy Puchar Polski i z Lublina wróciły z brązowymi medalami. Biofarm Basket w ten weekend grał na wyjeździe i przegrał w Pruszkowie 66:74 z Elektrobudem.

PIŁKA NOŻNA

Pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrała liderująca w pierwszej lidze Warta Poznań. Pewnie pokonali Unię Swarzędz. Ich gra była miła dla oka i oby to był dobry prognostyk na nadchodzącą rundę!

FUTSAL

UAM Poznań w ten weekend wybrał się do Warszawy na starcie z miejscowym AWF-em. Po kiepskim początku sezonu poznańskie futsalistki są w ewidentnym gazie. Z nawiązką zrewanżowały się za porażkę 0:1 we własnej hali wygrywając aż 7:0! Niezwykle wysokie zwycięstwo w ten weekend odniósł zespół ICEA Futsal Poznań. Na Chwiałce pokonali 10:3 ekipę Petro-Lawa Futsal Rawicz. Jeśli chodzi o futsalowe klimaty by wybraliśmy się do Starych Oborzysk na Turniej Juna CUK Cup!