Podsumowanie weekendu 25-26.01

PIŁKA NOŻNA

Warta Poznań rozegrała drugi sparing w okresie przygotowawczym. Tym razem na boisku w Swarzędzu zmierzyli się z GKS-em Bełchatów. Podopieczni Piotra Tworka wygrali tym razem 4:2 z ligowym rywalem. Na tym samym boisku zmierzyła się również Unia Swarzędz z TPS-em Winogrady. Unici odnieśli pewne zwycięstwo 5:0. Dodatkowo przebywający na obozie w tureckim Belek Lech przegrał 0:1 z mistrzem Ukrainy Szachtarem Donieck.

FUTSAL

W 1/32 futsalowego Pucharu Polski kobiet zwycięzca wojewódzkiego Pucharu ekipa IPA Poznań pojechała do Szczecina na starcie z LFA Szczecin. Lepsze okazały się gospodynie i to one będą grały dalej. Nasz materiał z tego spotkania możecie przeczytać tutaj.

KOSZYKÓWKA

W Energa Basket Lidze Kobiet Enea AZS Poznań podejmowała sąsiada z tabeli łódzki Widzew. Było to pierwsze spotkanie Akademiczek pod wodzą nowego szkoleniowca Adama Ziemińskiego. Poznanianki grały zdecydowanie lepszą koszykówkę i przez 30 minut była to drużyna nie do poznania. W czwartej kwarcie niestety opadły z sił i zanotowały sporo strat co zaowocowało faktem, że ze zwycięstwa mogły cieszyć się rywalki. Więcej o meczu przeczytacie tutaj. Koszykarze Biofarmu Basket rozegrali niezwykle zacięty bój z Górnikiem Wałbrzych i po dogrywce mogli cieszyć się, ze zwycięstwa 83:80.

Prowadzący w tabeli MUKS Poznań pojechał na starcie na szczycie do Sosnowca. Przez siedem minut toczyły wyrównany bój z Zagłębiem, następnie koszykarki z Zagłębia Dąbrowskiego odskoczyły poznaniankom i po pierwszej kwarcie prowadziły 31:20. Druga kwarta była na remis. Po przerwie na parkiecie dominowały gospodynie i mogły świętować okazałe zwycięstwo 100:63. Obie ekipy zamieniły się miejscami w tabeli. Drugi zespół Enea AZS podejmował u siebie drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego. Lepiej to spotkanie otworzyły przyjezdne od prowadzenia 8:0. Po czasie poznanianki wzięły się za odrabianie strat i po niecałych dwóch minutach był już remis po 9. Pierwszą, zaciętą kwartę wygrały Akademiczki 20:19. W kolejnych kwartach gospodynie powiększały przewagę by ostatecznie wygrać 81:65.

SIATKÓWKA

Enea Energetyk wybrał się do Świecia na starcie na szczycie ligowej tabeli. Mecz z pewnością był godny pojedynku lidera z wiceliderem. Gospodynie po emocjonującym spotkaniu pokonały poznanianki 3:2 (25:23, 11:25, 26:24, 21:25, 15:7).

HOKEJ NA TRAWIE – ODMIANA HALOWA

Był to niezwykle udany weekend dla poznańskich drużyn. WKS Grunwald pokonał 10:5 Pomorzanina Toruń, Warta rozprawiła się 8:5 Bałaganami Rustico Łubianka, a AZS AWF wygrał u siebie 5:1 z LKS Rogowo. W ligowej tabeli prowadzi Grunwald przed AZS AWF oraz Wartą!