Podsumowanie weekendu 31.01 – 02.02

Ten weekend z poznańskich drużyn otworzyły siatkarki Enea Energetyka. Pojechały do Szczyrka zmierzyć się z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ponownie przyszło stoczyć im pięciosetowy bój! Spotkanie było niezwykle zacięte. Podopieczne Marcina Patyka prowadziły już 2:0 w setach, ale gospodynie doprowadziły do remisu. Na szczęście dla Energetyk Girls nie sprawdziło się siatkarskie powiedzenie i wygrały tie-breaka do 9!

SMS PZPS Szczyrk – Enea Energetyk 2:3 (26:28, 23:25, 25:21, 25:20, 9:15)

Warta Poznań na kolejny sparing wybrała się do Szczecina na starcie z Pogonią. Było to niewątpliwie cenna lekcja dla Zielonych. Potrafili wykreować swoje okazję, ale Portowcy byli po prostu piłkarsko lepsi. Pogon już w niedzielę wznawia rozgrywki ligowe.

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 3:0 (1:0)

Porażki doznali również futsaliści ICEA Futsal Poznań, którzy musieli uznać wyższość Juranda Koziegłowy. Poznaniacy prowadzili już 2:0, potem stracili pięć bramek i zdołali jedynie zniwelować straty do jednej bramki.

ICEA Futsal Poznań – Jurand Koziegłowy 4:5 (2:1)

Hokejowe rozgrywki przyniosły dwa starcia na szczycie. Liderujący Grunwald zmierzył się z drugim AZS AWF-em. Było to spotkanie godne miana dwóch najlepszych drużyn. Bardzo dobra gra Akademików sprawiła sporo trudności Wojskowym. Ostatecznie hegemon krajowego hokeja wskoczył na właściwe tory i pewnie pokonał rywala. Tutaj możecie zapoznać się z naszym materiałem z tego spotkania: LINK. W meczu trzeciej z czwartą drużyną spotkanie lepiej zaczęli Zieloni prowadząc po pierwszej kwarcie 1:0. Potem do głosu doszedł Pomorzanin i zaaplikował Warcie siedem bramek. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jeszcze jednym trafieniem.

WKS Grunwald – AZS AWF Poznań 9:3 (0:1, 2:1, 3:1, 4:0)
Warta Poznań – Pomorzanin Toruń 2:7 (1:0, 0:2, 0:3, 1:2)

Do Bydgoszczy na starcie z wiceliderem udały się koszykarki Enea AZS. Artego rozegrało znakomitą pierwszą kwartę na wysokiej skuteczności dzięki czemu zbudowały sporą przewagę. Kolejne dwie odsłony były wyrównanym bojem by w ostatniej gospodynie powiększyły jeszcze przewagę odnosząc przekonujące zwycięstwo.

Artego Bydgoszcz – Enea AZS 94:56 (31:10, 21:20, 13:10, 29:16)

Fantastyczne zawody rozegrał za to MUKS Poznań! Cała dwunastka grała fantastyczne zawody co najlepiej oddaje fakt, że trener Maciej Brodziński spokojnie siedział na ławce i ze spokojem oglądał widowiskową grę swoich podopiecznych. 16 celnych rzutów za trzy i 38 punktów Alicji Szloser sprawiło, że Muksiary rzuciły 113 punktów! Więcej o meczu przeczytacie tutaj.

MUKS Poznań – Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 113:52 (32:11, 16:11, 32:5, 33:25)

Do gry powróciły po przerwie zimowej szczypiornistki JTC AZS Poznań. Pierwszą połowę lepiej rozegrały gospodynie i prowadziły 17:12. Druga połowa była za to klasycznym dreszczowcem dla piłki ręcznej! Wrocławianki prowadziły już 22:16 i nagle zacięło się coś w ich grze! Wykorzystały to poznanianki i trio Maziarz – Ziółkowska – Szajek przechyliły szalę na korzyść JTC AZS! Po fantastycznej pogoni nasze szczypiornistki wygrały 27:26 wychodząc na prowadzenie w 59 minucie.

AZS AWF Handball-28 Wrocław – JTC AZS Poznań 26:27 (17:12)