Polonia II lepsza od UAM-u w derbach!

W siódmej kolejce wielkopolskiej III ligi kobiet doszło do derbów Poznania. W poprzednim spotkaniu obu drużyn lepsze okazały się podopieczne Maxwella Kalu wygrywając na wyjeździe 4:2.

Od początku spotkania na boisku przeważały zawodniczki Polonii. W 12 minucie po podaniu Sawickiej Lechna wychodzi sam na sam z bramkarką UAM-u i lobem nad wychodzącą Kanią kieruje piłkę do siatki. Golkiperka gości zderzyła się z zawodniczką Polonii i nabawiła się urazu. Gospodynie oddały jeszcze kilka groźnych uderzeń i przez dłuższy czas gra toczyła się na połowie UAM-u.

43 minuta przyniosła rzut wolny tuż przed polem karnym dla UAM-u, ale Szymanek uderzyła mocno niecelnie. Polonia odpowiedziała szybką kontrą. Uderzenie Sawickiej zostało zablokowane, futbolówka jednak poleciała w kierunku Hofland, która nie trafiła w nią i piłka ostatecznie wylądowała w rękawicach bramkarki. W 60 minucie Polonia podwyższyła prowadzenie. Cerajewska ładnym uderzeniem z 18 metra umieściła piłkę w bramce tuż pod poprzeczką! Pięć minut później UAM zdobył kontaktowe trafienie. Kwiatkowska również uderzyła zza pola karnego i podobnie jak przy drugiej bramce Polonii piłka pod poprzeczką znalazła drogę do siatki. Akademiczki chciały pójść za ciosem, ale gospodynie przetrwały oblężenie i wyprowadziły kontrę. Lechna zagrała zbyt mocno do Sawickiej, ale na lewym skrzydle całość zamknęła Filipiak uderzeniem nad bramką. Trzy minuty przed końcem spotkania ładną dwójkową akcję przeprowadziły Lechna z Sawicką. Uderzenie tej drugiej nad poprzeczką przeniosła bramkarka.

Polonia II Poznań – AZS UAM Poznań 2:1 (1:0)

12′ Martyna Lechna, 60′ Hanna Cerajewska – 65′ Patrycja Kwiatkowska

Widzów: około 50

Sędzia: Tomasz Nowak

Polonia II: Zuzanna Zajączkowska – Marta Hofland, Antonina Remlein, Zofia Mager, Zuzanna Sawicka, Wiktoria Kornat (C), Zuzanna Bączkowska, Martyna Lechna, Kaja Dziergas, Zuzanna Filipiak, Julia Witczak
Rezerwowe: Anna Wełna, Martyna Filipowicz, Zofia Rosińska, Dominika Siwak, Weronika Obrocka, Urszula Buczak, Hanna Cerajewska

AZS UAM: Anna Kania – Anna Dobek, Irena Kliszcz, Katarzyna Guźniczak, Małgorzata Kupler (C), Agnieszka Liśkowiak, Aleksandra Bącela, Daria Saukens, Karolina Ziółek, Jagoda Dziergwa, Patrycja Kwiatkowska
Rezerwowe: Martyna Woś, Martyna Jakubiak, Armina Kyorekhyan, Martyna Szymanek, Marta Adamczak, Malgorzata Makowska, Katarzyna Wilmanowicz

Powiedzieli po meczu:

• Maxwell Kalu: Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Od początku atakowaliśmy, żeby jak najszybciej strzelić bramkę. Graliśmy taktycznie, dobra gra na jeden,dwa kontakty, ale po straceniu bramki na 2-1 mecz był nerwowy, bo przeciwnik ruszył do przodu. Dobrze graliśmy w obronie, też mieliśmy 3/4 dobre sytuacje, żeby strzelić bramki, ale nie wykorzystaliśmy. Ogólnie był to dobry mecz z determinacją i dobrą grą obu zespołów.
  • Wiktoria Kornat: Wczorajszy mecz był spotkaniem bardzo solidnym w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie nasza bramkarka właściwie nie miała okazji do interwencji. Zdobyłyśmy bramkę, a po przerwie dołożyłyśmy kolejną. Po strzeleniu bramki kontaktowej przez przeciwniczki, w naszych szeregach pojawiło się trochę nerwowości, ale udało nam się utrzymać korzystny wynik do końca. Cieszy solidna gra w obronie, szkoda niewykorzystanych okazji do podwyższenia wyniku. Podziękowania dla drużyny UAMu za dobry mecz, uważam, że oba zespoły stworzyły dobre widowisko.