Polonia lepsza od Błękitnych w sentymentalnym spotkaniu dla trenera Kapuścińskiego!

W meczu towarzyskim rozgrywanym na obozie w Policach piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią z drugoligowym zespołem Błękitnych Stargard. To spotkanie na pewno miało pewien sentymentalny wydźwięk dla obecnego szkoleniowca Polonii Środa Krzysztofa Kapuścińskiego który w przeszłości z powodzeniem pracował właśnie w Błękitnych.

Od początku w obu ekipach pojawiły się na placu gry najmocniejsze jedenastki a to zwiastowało prawdziwe piłkarskie emocje. I nie inaczej było na boisku. Gra toczyła się w szybkim tempie a akcja przenosiła się z jednej bramki pod drugą. W 19 minucie Mateusz Janczar świetnie dostrzegł Pawła Mandrysza i długim podaniem uruchomił naszego skrzydłowego. Ten wpadł z piłką w pole karne i ładnym strzałem wyprowadził Polonię na prowadzenie. Z niego poloniści nie cieszyli się jednak zbyt długo. Dwie minuty później zespół Błękitnych przeprowadził akcję po której doprowadził do wyrównania. Jednak w tej części gry ostatnie słowo należało do zespołu Polonii Środa. W 25 minucie jak z armaty sprzed pola karnego huknął Krzysztof Biegański i piłka po raz drugi w tym meczu zatrzepotała w bramce rywali. Prowadzeniem 2:1 Polonii Środa zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron Polonia osiągnęła optyczną przewagę. To średzki zespół był częściej przy piłce i stwarzał sobie groźniejsze sytuacje bramkowe. Po jednej z nich w 55 minucie w polu karnym rywali faulowany był Przemysław Brychlik i sędzia podyktował jedenastkę dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Adrian Szynka i pewnym strzałem pokonał bramkarza Błękitnych. Kropkę nad i w tym meczu Polonia Środa postawiła w 82 minucie. Piłkę w pole karne rywali zagrał Oskar Kozłowski a tam do bramki wpakował ją Krystian Pawlak. Do końca spotkania wynik spotkania nie uległ zmianie. Ostatecznie po bardzo dobrym meczu Polonia Środa wygrywa z wyżej notowanym rywalem 4:1 (2:1).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar (60` Frąckowiak) – Chraplak (70` Kozłowski), Borucki, Skrobosiński, Henriquez (65` Nowak), Biegański (60` Buczma), Kujawa, Zgarda, Mandrysz, Brychlik, Szynka (60` Pawlak).

Bramki dla Polonii zdobyli: Mandrysz (19`), Biegański (25`), Szynka (55`), Pawlak (82`)

relacja Ł.Szarzyński