Polonia lepsza od UAM-u po emocjonującej końcówce

12 kolejka wielkopolskiej III ligi przyniosła nam derby Poznania rozgrywane na boisku Młodzieżowego Ośrodku Sportu na Środce. Jesienią dwukrotnie górą były podopieczne Maxwella Kalu wygrywając 4:2 i 2:1.

Początek dzisiejszego spotkania rozpoczął się na spokojnie. Wizualnie trochę więcej z gry miały zawodniczki UAM-u. Bramką po raz pierwszy zapachniało w 14 minucie kiedy to Lechna stanęła oko w oko z Makowską. Górą w tym starciu była golkiperka gości. Osiem minut później po przerzucie na prawe skrzydło przed szansą na gola stanęła Filipowicz. Górą ponownie Makowska. W odpowiedzi bramce strzeżonej przez Wełnę dwukrotnie zagroziła Kwiatkowska. Za każdym razem futbolówka minimalnie mijała celu. 31 minuta to kolejna szybka kontra UAM-u. Płuciennik zgrała do Kwiatkowskiej, która ponownie uderzyła niecelnie. Trzy minuty przed przerwą Lechna wygrała walkę bark w bark z Dobek i wychodziła sam na sam, ale rywalka popracowała mocniej rękami. Rywalka upadła przed polem karnym na murawę a sędzia zdecydował się zastosować najwyższą możliwą karę i od razu wyciągnął czerwoną kartkę.

Nie udało się przed przerwą, udało się po. W 48 minucie podanie z głębi pola trafiło do Lechny, która wyszła sam na sam i otworzyła wynik spotkania posyłając piłkę obok wychodzącej Makowskiej. Cztery minuty później odpowiedział UAM. Bącela próbowała uderzyć nad wysuniętą Wełną, bramkarka Polonii zdążyła w pole wrócić na linię bramkową i pewnie złapać futbolówkę. 58 minuta to kolejna szybka kontra UAM-u. Zagraniem z lewej flanki została uruchomiona Kwiatkowska, zgrała do lepiej ustawionej Ziółek. Rzutem pod nogi rywalki niebezpieczeństwo zażegnała Wełna. W 63 ponownie w sytuacji sam na sam znalazła się Lechna. 78 minuta powinna przynieść drugą bramkę dla Polonii ale chwilę zawahania w szeregach rywalek wykorzystała defensywa UAM i wybiła piłkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry UAM doprowadził do wyrównania. Do lecącej wzdłuż bramki piłki dopadła Bącela i wyrównała stan spotkania. Kiedy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami indywidualnym rajdem popisała się Lechna. W ostatniej akcji ponownie znalazła się w sytuacji sam na sam. Makowska wyszła poza pole karne próbując powstrzymać rywalkę. Martyna wiedząc, że bramkarka nie mogła interweniować rękami uderzyła z dystansu i po raz drugi umieściła piłkę w siatce zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Polonia II Poznań – AZS UAM Poznań 2:1 (0:0)

48, 80+3′ Martyna Lechna – 80+1′ Aleksandra Bącela

Widzów: około 40

Sędziowie: Szymon Filip, Michał Soroka, Patryk Kasperek

Polonia II: Anna Wełna – Martyna Filipowicz (41′ Martyna Korzeniewska), Kaja Dziergas (50′ Zofia Rosińska), Joanna Markiewicz (75′ Wiktoria Wolniewicz), Zuzanna Bączkowska, Wiktoria Kornat (C) (70′ Dominika Siwak), Angelika Lewicka, Martyna Lechna, Marta Hofland, Urszula Buczak, Julia Ratajczak

AZS UAM: Małgorzata Makowska – Anna Dobek, Irena Kliszcz, Katarzyna Guźniczak (72′ Wiktoria Fiedorowicz), Małgorzata Kupler (C), Jagoda Lajszner (50′ Aleksandra Bącela), Patrycja Kwiatkowska, Martyna Szymanek (65′ Martyna Woś), Dobrochna Wierzbicka (67′ Zuzanna Kusz), Jagoda Dziergwa, Anita Płuciennik (41′ Karolina Ziółek)

[ngg src=”galleries” ids=”20″ display=”basic_thumbnail”]