Polonia lepsza od Złotych w starciu na szczycie!

W piękne, sobotnie popołudnie wybraliśmy się do podpoznańskiego Złotkowa na mecz na szczycie II grupy B klasy. Tam zmierzyli się miejscowi Złoci, wicelider tabeli z liderem Polonią Poznań.

Od początku spotkania bardzo ostro na rywali ruszyli gospodarze i przez pierwsze 10 minut mieli dość sporą przewagę oraz dwie-trzy dogodne sytuacje na zdobycie bramek. Jednak to w 12 minucie Polonia po kontrze zdobyła gola i od tego momentu gra się wyrównała. Obie drużyny zaprezentowały sporo ciekawych akcji. W 37 minucie po strzale Schobera gospodarze wyrównali. Do szatni drużyny schodzą z uczciwym remisem.

Po przerwie to spotkanie już nie było tak dobrym widowiskiem. W grę obu drużyn wkradło się sporo chaosów, było kilka niepotrzebnych fauli. W 63 minucie po zamieszaniu pod bramką Cieślaka gospodarze stracili drugą bramkę, Matysiak wyprowadził Polonię ponownie na prowadzenie. Od tego momentu gra się poprawiła. W 71 minucie Schober doprowadził do wyrównania. Obie drużyny miały apetyt na trzy punkty przez co gra się zaostrzyła. W samej końcówce goście mieli rzut wolny pośredni. Stachowiak przepięknym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził lidera tabeli na kolejne prowadzenie. Część zawodników nie potrafiła utrzymać nerwów na wodzy. Sędzia dość często musiał sięgać po kartki w tym jeden z zawodników Złotych obejrzał czerwoną kartkę.

Złoci Złotkowo – Polonia Poznań 2:3 (1:1)

37, 70′ Maciej Schober – 12′ Patryk Tyrzyk, 64′ Radosław Matysiak, 88′ Sławomir Stachowiak

Złoci – Borkowski, Bagrowski, Woźniak, Kucharski, Krawczyk, Czajka, Ksik, Majchrzak, Galasiński, Schober, Parzuchowski. Zmiennicy: Szymański, Dera, Dobrzyński.
Polonia – Cieślak, Tuliszka, Gorzejewski, Bartyś, Mandrysz, Matysiak, Bartnicki, Janiszewski, Tyrzyk, Stachowiak, Kruś. Zmiennicy: Frankowski, Kusztelski, Łukaszewski.

fot. Irek Pindral

[envira-gallery id=”3824″]