Polonia po dobrej pierwszej połowie przegrała z Jagiellonkami

23 kolejka Ekstraklasy kobiet, która była jednocześnie pierwszą po podziale na grupy przyniosła dwie diametralnie różne połowy.

Pierwsza należała zdecydowanie do Polonii, którą śmiało można określić jako najlepszą w ich wykonaniu w całym sezonie. Już w 8 minucie objęły prowadzenie. Boguszyńska zgrała na prawe skrzydło do Kościelnej. Skrzydłowa wygrała pojedynek biegowy z rywalką i minęła Mochnacką kierując piłkę do pustej bramki. Osiem minut później Patrycja została uruchomiona prostopadłym przez Machowiecką. Tym razem jednak uderzyła nad bramką. W 20 minucie Jagiellonki odpowiedziały, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki dwukrotnie trafiając w poprzeczkę. Polonistki odpowiedziały fantastycznie! Kościelna z rzutu rożnego zagrała do Boguszyńskiej, która uderzeniem głową podwyższyła prowadzenie! Gospodynie będące na fali chciały dorzucić kolejne trafienia. W 26 minucie indywidualnym rajdem popisała się Nowak, ale uderzyła za lekko by zaskoczyć Mochnacką. 33 minuta to trzy próby Polonii na trzecią bramkę. Dwa strzały Boguszyńskiej i jeden Machowieckiej zostały zablokowane.

Druga połowa to niestety dla Polonii zjazd z nieba do piekła. Jagiellonki po przerwie wyszły zmotywowane i wykorzystały to, że rywal opadał z sił. Worek z bramkami Maziarz. Krakowianki zdobywały ładne dla oka technicznymi uderzeniami zza pola karnego. Polonistkom zabrakło energii by móc odpowiedzieć na trafienia rywalek, ale wspaniałą pierwszą połową zasługują na słowa pochwały! Mimo przesądzonego powrotu do pierwszej ligi pokazały, że potrafią cieszyć się piłką!

W niedzielę 19 maja o godzinie 12 na boisku przy Gdańskiej podejmą AZS PSW Białą Podlaską. Będzie to ich ostatni występ w Ekstraklasie w Poznaniu. Sezon zakończą trzema wyjazdami. Warto więc wpaść na poznańską Śródkę i podziękować im za występy w kobiecej elicie mimo tylu perypetii okołosportowych!

Polonia Poznań – AZS Uniwersytet Jagielloński 2:6 (2:0)

8′ Patrycja Kościelna, 23′ Martyna Boguszyńska – 57, 67, 90′ Justyna Maziarz, 68′ Anna Zapała, 74′ Aleksandra Nieciąg, 75′ Katarzyna Włodarczyk

Widzów: około 40

Sędziny: Ewa Augustyn, Anna Wieczorek, Natalia Nastały

Polonia: Wełna – Dziergas, Machowiecka, Sawicka, Liczbińska, Cerajewska, Kościelna, Nowak, Lewicka, Filipiak (C), Boguszyńska
Rezerwowe: Godlewska, Bączek, Cywińska, Grześkowiak, Witczak, Jędraszyk
Trener Krzysztof Apolijnarski

AZS: Mochnacka – Woźniak, Gęślak, Konopka, Wróbel, Nieciąg, Bolko, Włodarczyk, Wilk (C), Ładocha, Bryzek
Rezerwowe: Klabis, Maziarz, Zapała, Bartosiewicz, Sitarz, Tracz, Wójcik
Trener Krzysztof Krok

[ngg src=”galleries” ids=”52″ display=”basic_thumbnail”]