Polonia po karnych pokonuje Trzynastkę w pucharowym starciu!

Pierwsza runda Pucharu Polski w okręgu poznańskim przyniosła kolejne derby Poznania. Na obiekt przy ulicy Harcerskiej przyjechała Poznańska Trzynastka.

Dopiero czternasta minuta spotkania przyniosła pierwszą bramkową sytuację ale Paweł Zemka nie trafił czysto w piłkę. Po tym uderzeniu bliżej było jej do chorągiewki w narożniku boiska niż bramki. Polonia dość często bywała w okolicach pola karnego rywali, ale na tym się kończyło. Futbolówka albo była przejmowana przez defensywę gości albo najlepiej powiedzieć o strzałach tylko tyle, że można je odnotować jako niecelne. W 34 minucie dobre dośrodkowanie z lewej flanki trafiło na głowę Marka Waraczyńskiego. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką i wylądowała na górnej siatce. Końcówka pierwszej połowy to dwie okazje Trzynastki na przysłowiowego gola do szatni. Najpierw dośrodkowanie było zbyt niedokładne by dotrzeć do adresata, a uderzenie zza pola karnego Zemka było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Polonii.

Dwie minuty po wznowieniu gry przyjezdni powinni objąć prowadzenie, ale fatalnie uderzył Maciej Mrowiński. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili ładną dla oka kontrę, uderzenie z dystansu obronione przez bramkarza. 50 minuta przyniosła w końcu bramkę. Zza pola karnego soczyście uderzył Patryk Tyrzyk i bramkarz rywala mimo próby interwencji był bezradny przy tym strzale. W 78 minucie losy spotkania powinien rozstrzygnąć Artur Pieniak, ale nie wykorzystał znakomitej okazji. Osiem minut później padło za to wyrównujące trafienie. Efektownym wolejem zza pola karnego popisał się Zemka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny. Zemka starł się z obrońcą rywali, który upadając dotknął piłki ręką według arbitra. Fenomenalną interwencją przy uderzeniu Radka Dłużewskiego popisał się bramkarz Polonii i o losach spotkania decydowały rzuty karne.

W tych lepiej wypadli zawodnicy Polonii wykorzystując wszystkie cztery karne, ale ojcem awansu jest Dawid Pieniak broniąc pierwsze dwie jedenastki poznańskiej Trzynastki!

Polonia Poznań – SKS 13 Poznań 1:1 (0:0) k.4-2

50′ Patryk Tyrzyk – 86′ Paweł Zemka

Seria rzutów karnych:

Paweł Zemka (SKS 13) – karny obroniony przez Dawida Pieniaka
Przemysław Bartnicki (Polonia) – karny trafiony
Jakub Michalak (SKS 13) – karny obroniony przez Dawida Pieniaka
Patryk Tyrzyk (Polonia) – karny trafiony
Mateusz Stec (SKS 13) – karny trafiony
Adam Kruś (Polonia) – karny trafiony
Radek Dłużewski (SKS 13) – karny trafiony
Marek Waraczyński (Polonia) – karny trafiony

Widzów: około 30

Polonia: Dawid Pieniak – Łukasz Tuliszka, Maciej Seifert, Przemysław Bartnicki, Artur Janiszewski, Patryk Tyrzyk, Adam Kruś, Jędrzej Ratajczak, Dawid Łagodziński, Wiktor Studziński, Marek Waraczyński

Rezerwowi: Dominik Studziński, Maciej Bartyś, Radosław Matysiak, Jędrzej Owsianny, Piotr Łukaszewski, Artur Pieniak

SKS 13: Michał Mansfelski – Kamil Wojtkowiak, Piotr Czypicki, Klaudiusz Kapłon, Jakub Kaczmarek, Błażej Budziński, Kamil Żarnowski, Jakub Michalak, Paweł Zemka, Maciej Mrowiński, Vitalij Havryliuk

Rezerwowi: Mateusz Stec, Kamil Parys, Radek Dłużewski, Adrian Staszak, Szymon Wesołowski, Adrian Pieprzyk

[envira-gallery id=”8179″]