Polonia po pewnym zwycięstwie nad Victorią melduje się w ćwierćfinale PP!

W spotkaniu 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku we Wrześni z miejscowym zespołem Victorii. Stawką tego spotkania był awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Warto dodać że Polonia walczy w tym sezonie o piąty z rzędu finał tych rozgrywek.

Od samego początku piłkarze Polonii Środa mocno zaatakowali swojego rywala. Już w 6 minucie po świetnej asyście Damiana Buczmy piłkę do bramki rywali pakuje Krzysztof Biegański. Osiem minut później gospodarze wykorzystali naszą niefrasobliwość w szeregach obronnych i doprowadzili do wyrównania a na listę strzelców wpisał się Mikołaj Jankowski. Stracona bramka rozdrażniła zespół Polonii Środa, a na bramkę Tobiasza Nowickiego sunęły kolejne groźne ataki w wykonaniu średzkiego zespołu. Jednak bramkarz gospodarzy w sobie tylko znany sposób zatrzymał uderzenia Krystiana Pawlaka i Bartosza Bartkowiaka. W 20 minucie po zagraniu Damiana Buczmy ręką zagrał jeden z obrońców Victorii i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Krystian Pawlak i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Jeszcze przed przerwą Polonia Środa podwyższyła swoje prowadzenie. Luis Henriquez zagrał wzdłuż linii bramkowej a piłkę do bramki z bliska wpakował Krystian Pawlak. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Po zmianie stron Polonia nie zwalniała tempa. W 56 minucie na strzał sprzed pola karnego decydował się Krzysztof Biegański a piłka po raz kolejny zatrzepotała w bramce rywali. Jednak średzki zespół nie zamierzał się tym zadowalać i dalej atakował bramkę rywali. I gdyby nie dobrze tego dnia dysponowany bramkarz Victorii Tobiasz Nowicki to pewnie Polonia wygrała by we Wrześni jeszcze wyżej. W 70 minucie świetne zagranie Szymona Zgardy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Przemek Brychlik. Napastnik Polonii nie zmarnował tej sytuacji i pewnie umieścił piłkę w bramce. Ten sam zawodnik w 89 minucie postawił  przysłowiową kropkę nad i zdobywając szóstą bramkę dla Polonii a swoją drugą w tym meczu. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie. Polonia pewnie pokonała Victorię i zameldowała się w ćwierćfinale Wielkopolskiego Pucharu Polski.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez (68` Ceglewski), Borucki, Skrobosiński (60` Wujec), Kozłowski, Zgarda, Kujawa, Bartkowiak (46` Szynka), Biegański (57` Nowak), Buczma (57` Mandrysz), Pawlak (46` Brychlik)

Żółte kartki: Widelski x2

Bramki: Jankowski (14`) – Pawlak (20`), (44`), Biegański (6`),(56`), Brychlik (70`), (89`)

relacja Ł.Szarzyński