Polonia podzieliła się punktami z Resovią

W spotkaniu 13. kolejki I ligi kobiet Polonia Środa Wielkopolska podejmowała Resovię. Podczas trwania rundy jesiennej w Rzeszowie gospodynie wygrały 1:0.

Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji. W 7 minucie ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Stasiak. Jednak jej uderzenie przeleciało obok słupka bramki Resovii. Najgroźniejsza sytuacja pierwszej połowy miała miejsce w 32 minucie kiedy po uderzeniu wolejem futbolówka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Mądrą.

W 54 minucie przepięknym zagraniem z głębi pola Grzybkowska uruchomiła Olek, która po wbiegnięciu w pole karne została sfaulowana przez rywalkę. Jedenastkę na bramkę pewnym uderzeniem Nogalska. Gospodynie poszły za ciosem i w 61 minucie podwyższyły prowadzenie. Kasia Ciesiółka zeszła ze skrzydła i wyłożyła piłkę Patrycji Ziembie, która bez problemu umieściła ją w siatce. W 84 minucie ładną kontrę wyprowadziły Rzeszowianki. Prostopadłe podanie z głębi pola trafiło do Bednarz, która bez problemu minęła wychodzącą Parecką i skierowała futbolówkę do pustej siatki. Wynik spotkania został ustalony pięć minut później. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Florek i trafiła w samo okienko dając ostatecznie jeden punkt swojej drużynie.

Polonia Środa Wielkopolska – Resovia Rzeszów 2:2 (0:0)

54 (k)’ Klaudia Nogalska, 61′ Patrycja Ziemba – 84′ Wiktoria Litwin, 89′ Wioletta Florek

Polonia: Mądra (67′ Parecka) – Nowak (62′ Wojtecka), Ratajczak, Hyża, Brzykcy – Grzybkowska, Stasiak – Ciesiółka, Nogalska, Olek – Ziemba