Polonia Środa lepsza od Jaroty w sparingowym starciu trzecioligowców

Coraz większymi krokami zbliża się runda wiosenna sezonu 2020/21. Dla piłkarzy Polonii Środa to już czas na ostatnie generalne sprawdzenie formy przed walką o ligowe punkty. Pierwsza taka okazja nadarzyła się w środę 17 lutego. Wtedy na boisku ze sztuczną nawierzchnią podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zmierzyli się z ligowym rywalem – Jarotą Jarocin.

Od samego początku to zespół Polonii Środa ruszył do groźnych ataków. Już w drugiej minucie spotkania Przemek Brychlik znalazł się w doskonałej sytuacji strzeleckiej. Jednak nasz zawodnik zamiast strzelać podawał na drugi metr do Pawła Mandrysza którego uderzenie blokują wracający obrońcy Jaroty. Pięć minut później szybka akcja Polonii kończy się uderzeniem sprzed szesnastki Kacpra Nowaka po którym piłka znalazła się w bramce rywali. Po zdobyciu bramki przez nasz zespół gra nieco się wyrównała choć cały czas przewagę miał zespół Polonii Środa a swoje sytuacje mieli Adam Borucki, Adrian Szynka czy ponownie Kacper Nowak. Rywale bramce Mateusza Janczara poważniej zagrozili tylko raz a bliski szczęścia był były piłkarz Polonii Krzysztof Bartoszak. Ostatecznie pierwsza połowa kończy się skromnym prowadzeniem naszego zespołu.

Po zmianie stron cały czas przewaga leżała po stronie Polonii Środa a na bramkę rywali sunęły kolejne ataki. Bliski szczęścia na podwyższenie prowadzenia naszego zespołu był Piotr Skrobosiński ale piłka po jego uderzeniu głową zatrzymała się na słupku. W 74 minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Luis Henriquez ale jego strzał nogami broni brakarz Jaroty.  W 82 minucie Oskar Janoś fauluje jednego z zawodników Jaroty w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę dla gospodarzy. Na nasze szczęście strzał jednego z zawodników z Jarocina zatrzymuje się na słupku naszej bramki i Polonia nadal prowadzi 1:0. W ostatniej akcji meczu na skraju pola karnego faulowany był Damian Słabikowski i sędzia podyktował rzut wolny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Biegański i pięknym strzałem umieścił ją w bramce rywali. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia pokonała Jarotę 2:0.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar (60` Garstkiewicz) – Kozłowski (60` Chraplak), Borucki, Skrobosiński, Henriquez (75` Słabikowski), Zgarda (46` Zawodnik testowany), Kujawa (80` Janoś), Mandrysz (75` Ceglewski), Nowak (46` Biegański), Szynka (46` Pawlak), Brychlik (60` Sobkowiak).

Bramki: Nowak (7`), Biegański (89`)

relacja Łukasz Szarzyński