Polonia Środa lepsza od Medyka w sparingowym starciu!

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie odbył się sparing dwóch najmocniejszych wielkopolskich drużyn w kobiecej piłce.

Spotkanie z wysokiego C rozpoczęły zawodniczki Polonii. Rzut z autu z prawej strony, piłka trafiła na skrzydło do Ciesiółki, która zagrała piłkę w pole karne. Sapor wybiła piłkę wprost pod nogi jednej ze Średzianek. Z jej uderzeniem bramkarka Medyka sobie poradziła, ale przy dobitce Szukalskiej była już bez szans. W piątej minucie po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Nogalskiej. Ta doskonałą serią zwodów przedostała się w szesnastkę i w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans bramkarce Medyka. Genialne otwarcie podopiecznych duetu Gierałka – Woźniak miało potwierdzenie w minucie ósmej. Wysoki pressing się opłacił i testowana zawodniczka wychodząc na szybkości do prostopadłej piłki podwyższyła prowadzenie na 3:0!

Medyk skutecznie odpowiedział dopiero po przerwie. Błąd przy interwencji po rzucie rożnym popełniła Parecka, której futbolówka przeleciała przez rękawice i piłkę do siatki skierowała Parecka. W samej końcówce spotkania po zamieszaniu w szesnastce do futbolówki dopadła Połatyńska i ustaliła wynik spotkania na 3:2.

Tak spotkanie podsumowała Marta Woźniak:

Dzisiejszy sparing to historyczny moment dla zespołu seniorek i na długo pozostanie w naszych myślach a przede wszystkim pozwoli jeszcze bardziej uwierzyć w zasadę, że dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Na boisku w Gnieźnie rozegrałyśmy pierwszą w tym roku grę kontrolną a naszym rywalem by ekstraligowy i legendarny zespół KKPK Medyk Konin. Sam mecz był dla nas ogromnym przeżyciem dlatego zależało nam by wspiąć się na wyżyny własnych umiejętności i pokazać z jak najlepszej strony.Chciałyśmy być dla utytułowanych rywalek równorzędnym sparingpartnerem. Byłyśmy ogromnie zmotywowane i głodne gry. Szybko, bo już w 1 minucie objęłyśmy prowadzenie. Podbudowało nas to strasznie i po 10 minutach prowadziłyśmy już 3:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej optyczną przewagę miały rywalki a my starałyśmy się mądrze bronić i wyprowadzać kontry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla nas. Cieszymy się bardzo ale z chłodną głową podchodzimy do sprawy. Mamy świadomość, że jeszcze wiele pracy przed nami ale mamy wrażenie że idziemy w dobrym kierunku.

Polonia Środa Wielkopolska – KKPK Medyk PoloMarket Konin 3:2 (3:0)

1′ Aleksandra Szukalska, 5′ Klaudia Nogalska, 8′ zawodniczka testowana – 51′ Julia Maskiewicz, 89′ Kinga Połatyńska

Polonia: Mądra- Hyża Ratajczak, Olek, Brzykcy- Cieślak, Nogalska, Ciesiółka, zawodniczka testowana, Szukalska, zawodniczka testowana 
Rezerwowe: Parecka, Pabin, Tomaszewska, Miłoszyk, Wojtecka, 2x zawodniczka testowana 

Medyk: Sapor (46’Szymczak)- Maskiewicz, Sałata, Dymińska, Sirant-Bujak (46′ Ustarbowska), Abambila, Koronkiewicz (75′ Połatyńska) – Szydełko (46’Jaśniak), Gawrońska (75’Wielińska), Chudzik (46’Kopińska)