Polonia Środa Wielkopolska lepsza od warszawskiej Pragi!

Na boisku przy ulicy Kosynierów nasze dziewczyny przystąpiły do kolejnego meczu ligowego z MUKS Praga Warszawa. Na „papierze” były zdecydowanym faworytem. Mecz jednak rozpoczął się od wielu ataków zespołu gości, którzy prowadzili piłkę mądrze, wymieniając między sobą wiele podań, co przysparzało naszej obronie wielu kłopotów. Robiło się niebezpiecznie ale z minuty na minutę zaczynałyśmy zyskiwać przewagę, którą udokumentowała bramka na 1:0 Kasi Ciesiołki. Czas upływał i wydawało się, że kolejne trafienia będą tylko kwestią czasu. Przeliczyłyśmy się, bo rywalki nie zamierzały się poddać i doprowadziły do remisu. Ta sytuacja trochę nas przebudziła i podrażniła. Grałyśmy lepiej, dynamiczniej a co najważniejsze agresywniej próbując wysokiego pressingu. Gra zaczęła się nieco układać a po indywidualnej akcji Patrycja Ziemba wyprowadziła Polonię ponownie na prowadzenie. Niedługo później na 3:1 wynik podwyższyła Klaudia Nogalska i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Nasze zawodniczki mimo korzystnego wyniku schodziły na przerwę z lekko skwaszonymi minami wiedząc że te pierwsze 45 minut nie było najlepsze w ich wykonaniu. W drugiej połowie mecz był pod naszą kontrolą chociaż przyjezdne walczyły próbując odwrócić losy meczu. W naszym zespole doszło do paru zmian. Na boisku pojawiały się kolejno: Karolina Pabin, Roksana Wojtecka i Angelika Miłoszyk. Przez znaczną część drugiej połowy nasza drużyna osiągnęła wyraźną przewagę ale nie przeniosło się to na kolejne bramki. Zawiodła w dniu dzisiejszym bardzo skuteczność. Choć przewaga była już spora a Praga Warszawa kończyła mecz w dziewiątkę więcej bramek nie padło. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Nasze piłkarki dały z siebie bardzo dużo, co na pewno będzie procentować przy kolejnych meczach ligowych. Musimy cały czas pracować nad koncentracją i konsekwencją w działaniach. Cieszy, że po mino słabszego meczu dziewczyny potrafiły zdobyć kolejne 3 punkty ligowe – relacja Polonia Środa Wielkopolska.

Informacja Polonia Środa Wielkopolska

Polonia Środa Wlkp. – MUKS Praga Warszawa 3:1(3:1)

Bramki: 10′ Katarzyna Ciesiółka, 26′ Patrycja Ziemba, 42′ Klaudia Nogalska dla Polonii – 23′ Anna Furmaniak dla Pragi

Polonia – Parecka, Ratajczak, Falkowska, Hyży, Szukalska (46′ Pabin) Ciesiółka, Ziemba, Stasiak (63′ Wojtecka), Nogalska, Nowak, Grzybowska (75′ Miloszyk)
Trener Marek Gierałka

Praga – Krzyczkowska, Dymitrowicz, Glinka, Trojanowska (57′ Brendota), Frączek (52′ Sokołowska), Laur, Dąbrowska, Olszowska, Furmaniak, Bartman, Marciszewska
Trener Grzegorz Machnacki

Obsada sędziowska – Elżbieta Faryniarz, Olga Pietrzykowska, Dominika Bernacka