Polska młodzieżówka lepsza od Czech w spotkaniu beach soccera!

Po zakończeniu PGNiG Summer Superligi na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 króluje piłka nożna plażowa. Licznie zgromadzeni kibice na trybunach podziwiali mecz gwiazd oraz spotkanie między reprezentacją Polski i Czech. Dziś o godzinie 13:00 dojdzie do rewanżu pomiędzy tymi kadrami.

Mecz Gwiazd

Zanim kibice zgromadzeni na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 obejrzeli spotkanie Polska – Czechy, mieli wyjątkową okazję do rozgrzewki. Wydarzenia związane z piłką nożną plażową rozpoczęły się bowiem od Meczu Gwiazd. Wystąpili w nim między innymi – Paweł Wojtala – prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, znany muzyk – Liber oraz utytułowana futsalistka – Żaneta Pawlik. Drużynę Urzędu Miasta zebrał jej kapitan – Janusz Krenc z Wydziału Sportu. Faworytami tej rywalizacji zdecydowanie był zespół gospodarzy, który górował nad rywalami przede wszystkim doświadczeniem. Atutem gości – zawodników magistratu – była młodość i wola walki. Sędziowie zdecydowali, że mecz będzie miał trzy tercje po 6 minut. Pierwsi bramkę zdobyli urzędnicy, co dodało im skrzydeł. Gwiazdy próbowały odpowiedzieć groźnymi akcjami Marcina Drajera, byłego gracza Lecha Poznań, ale czujnie w bramce spisywał się Jacek Kubiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Z czasem urzędnicy co raz sprawniej poruszali się po piasku i powiększali swoją przewagę. Ostatecznie rozbili oni swoich oponentów 7:1. – Niektórzy z nas po raz pierwszy grali na piasku, ale na pewno nie ostatni – podsumowuje na gorąco szczęśliwy kapitan Urzędu Miasta, Janusz Krenc. – Dziękujemy Wielkopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej za zaproszenie, zawsze chętnie bierzemy udział w tego typu wydarzeniach – podsumowuje.

Polska – Czechy

O godzinie 20:30 rozpoczął się pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten weekend sparingów pomiędzy Polską i Czechami. W składzie naszej kadry do lat 21 znalazło się 3 obecnych Mistrzów Polski – Dawid Kiełczyński, Maciej Ranoszek oraz Bartłomiej Szloser. Zespół naszych sąsiadów reprezentowali między innymi Jan Novotny, Michael Macha czy Vaclav Sloup. Co ciekawe – kierownikiem tej drużyny jest Libor Pala – były trener Lecha Poznań. To właśnie jego ekipa pierwsza trafiła do bramki i wyszła na prowadzenie. Polacy odpowiedzieli dwoma ciosami, ich rywale jednym i na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza tercja. Kolejne części tego spotkania należały już jednak do Polaków. Po golach Klawikowskiego, Kruka, Kłopecia i Beckera przewaga biało-czerwonych wynosiła 4 trafienia (6:2). Trzecią tercję golem otworzył Virt, ale biało-czerwoni kontrolowali przebieg gry. Odpowiedzieli rywalom czterema kolejnymi bramkami i zwyciężyli 10:3. – Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie – mówi Krystian Klawikowski kapitan reprezentacji Polski. – Dziękujemy kibicom za wsparcie, mamy nadzieję, że jutro tak samo licznie stawią się na Placu Wolności – dodaje. Po spotkaniu trenerzy obu drużyny wybrali najlepszych zawodników zespołów przeciwnych. Wojciech Polakowski wyróżnił Filipa Jerabka, a selekcjoner Michael Lukic uhonorował w ten sposób Krystiana Klawikowskiego.

Piłka nożna plażowa na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

To nie koniec piłkarskich emocji, jakie czekają na kibiców na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. Dziś rano odbędą się rozgrywki dla dzieci, których sponsorem jest Bank Poznański. – Chcemy dać możliwość najmłodszym sportowcom gry na pięknej arenie w wyjątkowej scenerii centrum miasta – mówi Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. – Naturalnym było dla nas zaproszenie ich do wspólnej piłkarskiej zabawy – dodaje. Po zakończeniu tego turnieju na boisko ponownie wybiegną reprezentacje Polski i Czech do lat 21. Nasi sąsiedzi, którzy wczoraj zaznali smaku porażki, są żadni rewanżu. – Macie bardzo mocny zespół, co udowodniliście na boisku. Postaramy się jutro postawić większy opór – mówi Libor Pala. – Zapraszam wszystkich kibiców – których w Poznaniu macie doskonałych – żeby przed meczem Lecha przyjechali na Plac Wolności podziwiać beach soccera – dodaje.

[envira-gallery id=”4842″]

Informacja prasowa: Jacek Kubiak / Rzecznik Lotto Plaży Wolności 2018
Fot. J. Piasecki