Porażka Enea Energetyka po tie-breaku na inaugurację z beniaminkiem z Sosnowca

Na inaugurację sezonu 2020/2021 Enea Energetyk podejmował beniaminka pierwszej ligi Asotrę Płomień Sosnowiec.

Początek spotkania to gra punkt za punkt. Od stanu 6:6 gospodynie odskoczyły na trzy punkty i skrupulatnie zaczęły budować swoją przewagę. Energetyk maksymalnie prowadził pięcioma punktami, młoda ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego zdołała odrobinę zniwelować straty w końcówce seta. Premierowa partia ostatecznie padła łupem podopiecznych Marcina Patyka (25:22). W drugim secie długo trwała gra punkt za punkt. Dobra gra na siatce zawodniczek Płomienia zaowocowała odskoczeniem na cztery punkty (21:17). Poznanianki miały problem z przyjęciem co skrupulatnie wykorzystały rywalki i wygrały drugą partię do 19.

Przegrany set podrażnił gospodynie i od początku trzeciej partii grały niezwykle skutecznie. Dobre ataki Klaudii Świstek dały prowadzenie 5:2, przewaga skrupulatnie rosła i w pewnym momencie wynosiła 8 punktów (20:12). W tym momencie zerwały się rywalki i zdobyły pięć punktów z rzędu. Energetyk jednak nie dał sobie wydrzeć prowadzenia i objął ponowne prowadzenie w tym spotkaniu. Czwarty set był bardzo wyrównanym bojem. Do stanu po 19 gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Końcówka tej partii to koncert wychowanki poznańskiego zespołu dziś grającej w Sosnowcu. Katarzyna Bagrowska popisała się skuteczną serią zagrywek, które sprawiły sporo problemów rywalkom. Zakończyła tego seta atakiem z drugiej linii doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca partia była kolejnym wyrównanym starciem. Dopiero w końcówce trzypunktową przewagę zbudował Płomień. Nie wykorzystał jednak żadnej z trzech piłek meczowych, Energetyk doprowadził do wyrównania. Na uwagę zasługuje ofiarna obrona nogą Klaudii Świstek. Piłka po tym zagraniu przeleciała na połowę rywalek i tak je zaskoczyła, że kapitan Energetyka w ten sposób zdobyła punkt! W grze na przewagi lepsze okazały się przyjezdne i asem serwisowym zapewniły sobie dwa punkty na inaugurację rozgrywek!

Enea Energetyk Poznań – Asotra Płomień Sosnowiec 2:3 (25:22, 19:25, 25:20, 19:25, 17:19)

MVP: Magdalena Trojnar