Porażka Polonii na początek pierwszoligowych zmagań

Polonia Środa po awansie na zaplecze kobiecej Ekstraklasy zainaugurowała sezon starciem u siebie z UKS SMS II Łódź.

Łodzianki już w 13 minucie objęły prowadzenie za sprawą Mordel po kontrowersyjnym karnym. Przewaga przyjezdnych była widoczna, ale druga bramka po samobójczym trafieniu padła tuż przed przerwą. W trakcie pierwszej połowy swoje koleżanki wspierali zawodnicy Polonii, którzy wybierali się na ligową potyczkę do Gniezna.

Po przerwie SMS szybko dorzucił kolejne trafienia rozstrzygając losy spotkania. Polonia za sprawą Agnieszki Nowakowskiej zdobyła premierowe trafienie na tym poziomie rozgrywkowym. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4. Zawodniczki z Łodzi pokazały swoją wyższość i zdecydowanie lepszą kulturę gry. Polonia grała jak na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Jak to się mówi oby to były pierwsze koty za płoty. Doszło do paru zmian w zespole więc trzeba poczekać jeszcze trochę zanim wszystko zacznie funkcjonować na odpowiednim poziomie.

Polonia Środa Wielkopolska – UKS SMS II Łódź 1:4 (0:2)

60′ Agnieszka Nowakowska – 12 (k), 58′ Julia Mordel, 45′ samobójcza, 56′ Katarzyna Kałużna

Polonia: Miesiąc, Hyży, Ratajczak, Ciesiółka, Szukalska, Nowak, Jankowska, Szafran, Tomaszewska, Nowakowska, Krzykos. Na zmiany wchodziły: S.Cichoń, Purgał, Miłoszyk, Cicha, Nowicka, Kulik, Mikołajczak.
Trener Marek Gierałka

SMS: Szperkowska, Kałużna, Kobylińska, Bergier, Kołodziejek, Gródka, Piórkowska, Mordel, Silny, Sokołowska, Giętkowska. Na zmiany wchodziły: N.Marczak, Markowska, Grzybowska, Lewandowska, A.Marczak, Borkowska.
Trenerka Marzena Salamon

Sędzia Karolina Pawlak, asystenci Michał Dzikow, Konrad Brożyna.

[envira-gallery id=”7695″]