Porażka Polonii z AZS PSW na zakończenie sezonu zasadniczego

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego poznańska Polonia podejmowała AZS PSW Białą Podlaską.

Pierwsza bramkowa okazja miała miejsce w 10 minucie. Przyjezdne wykonywały rzut rożny. Uderzenie zmierzające do bramki niemalże z linii bramkowej wybiła Czudzińska. Trzy minuty później futbolówka znalazła drogę do siatki. Dośrodkowanie z prawej strony uderzeniem głową wykończyła Stasikowska. W 18 minucie AZS podwyższył prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Gąsieniec, którą głową uderzyła tuż pod poprzeczką. 11 minut PSW ruszył z kolejną akcją. Dośrodkowanie z lewej flanki wybiła poza boisko wracająca Czudzińska. W 35 minucie w końcu Polonia zagroziła bramce AZS-u. Boguszyńska z około 30 metra trafiła w poprzeczkę!

W drugiej połowie zobaczyliśmy cztery bramki. 52 minuta to rzut wolny wykonywany przez Lefeld. Futbolówka trafiła w poprzeczkę i wróciła w pole karne. Tam pierwsza dopadła do niej Gąsieniec i mogła cieszyć się, ze swojego drugiego trafienia. Dziewięć minut później Lefeld mogła cieszyć się ze swojej bramki skutecznie wykańczając zespołową akcję. W ostatnich minutach spotkania Krajewska musiała dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. W 85 minucie Wołos wykorzystała dośrodkowanie z prawego skrzydła, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Lefeld w sytuacji sam na sam ustaliła wynik spotkania na 0:6. Polonia w drugiej połowie stworzyła kilka akcji pod bramką AZS-u, ale nie były one zbyt groźne.

Polonia Poznań – AZS PSW Biała Podlaska 0:6 (0:2)

13′ Natalia Stasikowska, 18, 52′ Dominika Gąsieniec, 61, 90+1′ Klaudia Lefeld, 85 Agata Wołos

Polonia: Emilia Krajewska – Kaja Dziergas, Laura Czudzińska (C), Anna Machowiecka, Zuzanna Sawicka, Hanna Cerajewska, Patrycja Kościelna, Maria Nowak, Angelika Lewicka, Martyna Boguszyńska, Klaudia Jędraszyk

Rezerwowe: Anna Wełna, Aleksandra Godlewska, Paulina Liczbińska

AZS PSW: Dominika Dewicka – Yuliya Karplyuk, Kinga Niedbała, Klaudia Lefeld, Elżbieta Edel (C), Anna Sosnowska, Dominika Gąsieniec, Anita Bosak, Agata Wołos, Katarzyna Michalska, Natalia Stasikowska

Rezerwowe: Klaudia Gocel, Aksana Dranouskaya, Magdalena Knyska, Karolina Mućka, Klaudia Płoska