Przekonujące zwycięstwo AP Poznań!

W spotkaniu 6 kolejki grupy A I ligi kobiet Klub Sportowy AP Poznań podejmował Chojeński Klub Sportowy. Bardzo dobrze radzące sobie w tym sezonie gospodynie były niezwykle zmotywowane, by wrócić na zwycięską ścieżkę po porażce w Płocku w meczu na szczycie.

Trzy minuty przyszło czekać kibicom zebranym na hali POSiR B na pierwsze trafienie. Worek z bramkami otworzyły zawodniczki z Łodzi i szybko dorzuciły drugie trafienie. I to był koniec dobrych informacji dla nich w pierwszej połowie. Szczypiornistki AP znalazły swój rytm błyskawicznie odrabiając straty, bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła, które wyprowadziły gospodynie na prowadzenie 5:3. Podopieczne Amelii Chmielewskiej poszły za ciosem odjeżdżając na siedmiobramkowe prowadzenie. W  defensywie poznanianki były nie do przejścia – rywalkom sporadycznie udawało się przejść przez obronne zasieki.

Drugą połowę również lepiej rozpoczął ChKS od zdobycia dwóch bramek. Ale była to tylko woda na młyn dla AP. Gospodynie rzuciły 11 bramek nie tracąc żadnej pomiędzy 31 a 35 minutą! Poznanianki skorzystały ze wszystkich zawodniczek, które niesione niezwykle korzystnym wynikiem grały ze sporym polotem. Nawet grając w czwórkę w polu poprzez podwójną karę zdołały zdobyć bramkę!

Zwycięstwo sprawiło, że AP powróciło na pozycję wicelidera i będzie czekało na pozostałe ligowe rozstrzygnięcia. Te będą miały miejsce dopiero w przyszły weekend. Kolejne spotkanie w lidze zostanie rozegrane 17 listopada o godzinie 18 a rywalem będzie MKS Dwójka Łomża. Wcześniej będzie miało miejsce uroczyste otwarcie hali POSiR C, gdzie AP zmierzy się z zespołem z Hannoveru.

Klub Sportowy AP Poznań – ChKS Politechnika Łódzka 29:16 (16:8)