Przemysław lepszy od Poznań FC w derbach!

W  trzeciej kolejce poznańskiej Serie A doszło do derbów Poznania! Poznań FC pierwsze dwa spotkania rozegrał na wyjeździe ze zmiennym szczęściem. Przemysław z kolei wszedł do gry w drugiej kolejce i wysoko pokonał Rożnovię Rożnowo.

Dobra forma młodych zawodników dzisiejszych gości nie wyparowała i w pierwszej połowie całkowicie zdominowała rywala na boisku! Brak nastawionych celowników sprawił, że w pierwszej połowie piłka tylko raz znalazła drogę do siatki za sprawą Tobiasa Rottmanna.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Wśród zawodników Przemysława było widać zgranie i wypracowane schematy z którymi nie mógł sobie poradzić PFC. Gospodarze nastawili się na szybie kontry, ale niedokładność w podaniach i brak zrozumienia intencji kolegi spowodowała, że nie byli w stanie nawet oddać celnego strzału. W 77 minucie jednak sytuacja zmieniła się diametralnie. Madajewski uderzył z dystansu i pierwsze celne uderzenie od razu zamienione zostało na bramkę. Sześć minut później podcinka Czechowskiego zatrzymała się na poprzeczce bramki Dziedzieli. Na szczęście dla spotkania nie podcięło to skrzydeł młodym zawodnikom Przemysława i kontynuowali swoją grę. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą Jakuba Ciesielskiego odzyskali prowadzenie. Kropkę nad i w pierwszej minucie doliczonego czasu gry postawił swoim drugim trafieniem Rottmann.

Poznań FC – MKS Przemysław Poznań 1:3 (0:1)

77′ Madajewski – 33, 90+1′ Rottmann, 87′ Ciesielski

Widzów: około 80

Poznań FC: Słomski – Najdek, Lisiecki, Dobosz, Radomski – Wdowiak, Mazur – Szymański, Ziarczyk, Domański – Czechowski
Rezerwowi: Pluta, Nowicki, Pawlak, Madajewski, Krawczuk, Olejniczak, Jabłoński

Przemysław: Dziedziela – Grządzielewski, Krygier, Sobczak, Dotka, Staszewski, Hołysz, Filipiak, Juszczak, Rottmann, Banasiak
Rezerwowi: Zaradzki, Ciesielski, Koprowski, Miłoszewski, Scheffler, Macioszek, Hasiński

[envira-gallery id=”8024″]