Przemysław ponownie gromi rywala!

W spotkaniu 13 kolejki poznańskiej A klasy MKS Przemysław podejmował Zielonych Gaj Mały. Gospodarze po zeszłotygodniowej porażce potrzebowali zwycięstwa, żeby utrzymać się w czubie ligowej tabeli.

Przemysław już w trzeciej minucie objął prowadzenie po rzucie rożnym. Jeden ze stoperów Zielonych wybijając piłkę trafił własnego kolegę i futbolówka odbiła się tak niefortunnie, że wpadła do siatki. Dwie minuty później Mateusz Rusinek z trudem obronił groźne uderzenie z dystansu. W 18 minucie Zieloni wyprowadzili szybką kontrę prawym skrzydłem. Akcję na dalszym słupku zamykał Tomasz Kurzawa, uderzenie głową przeszło po rękach bramkarza, który zdołał jeszcze odbić piłkę na słupek. Ta interwencja jednak nie uchroniła MKS od straty bramki. Podopieczni Przemysława Kaźmierczaka wzięli się szybko do roboty i już po trzech minutach wyprowadzony prostopadłym podaniem Mariusza Dotkę posłał futbolówkę do siatki obok wychodzącego bramkarza. W 35 minucie Dotka miał okazję na drugą bramkę ale sam wygonił się na skraj pola karnego i bramkarz nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Po przerwie na boisku panował Przemysław. Strzelecki festiwal rozpoczął w 47 minucie Norbert Juszczak, zamieniając jedenastkę na bramkę. Dziesięć minut później Dotka mógł cieszyć się z drugiego trafienia. Wykończył zespołową akcję kolegów przeprowadzoną prawą flanką uderzeniem na bliższy słupek. W 80 i 81 minucie dwie dobre interwencje zanotował Rusinek jednak przy dobitce Bartosza Filipiaka był już całkowicie bezradny. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry MKS ponownie rozklepał przeciwnika i całość wykończył Piotr Koprowski. W 90 minucie Tobias Rottmann wolejem po dośrodkowaniu z lewego skrzydła ustalił wynik spotkania na 7:1.

Dla Zielonych było to ostatnie starcie piłkarskiej jesieni, Przemysław jeszcze za tydzień będzie odrabiał ligowe zaległości z Rzemieślnikiem Kwilcz (18.11, 12:00).

MKS Przemysław Poznań – Zieloni Gaj Mały 7:1 (2:1)

3′ Mateusz Tomczak – gol samobójczy, 21, 57′ Mariusz Dotka, 47(k)’ Norbert Juszczak, 81′ Bartosz Filipiak, 85′ Piotr Koprowski, 90′ Tobias Rotmann  – 18′ Tomasz Kurzawa

Widzów: około 40

Trójka sędziowska: Michał Zaborowski, Marek Czajkowski,Dawid Muzalewski

Przemysław: Jan Dziedziela – Damian Krygier, Dawid Macioszek, Mariusz Dotka, Robert Ciapa (C), Bartosz Filipiak, Norbert Juszczak, Bartosz Przebieracz, Tobias Rottmann, Krzysztof Kulczak, Kacper Banasiak

Rezerwowi: Norbert Turgała, Piotr Widerski, Piotr Koprowski, Seweryn Hasiński
Trener: Przemysław Kaźmierczak

Zieloni: Marek Rusinek – Bartek Rycerz, Kamil Plutecki, Krystian Komin, Mateusz Jaśkowiak (C), Tomasz Kurzawa, Sebastian Tatarek, Mateusz Tomczak, Jakub Niszczak, Kamil Dorna, Daniel Rusinek

Rezerwowi: Adrian Wieczorek, Błażej Cherian, Eryk Bamber, Marcin Kujon, Sebastian Białek, Ihor Babich, Igor Bamber
Trener: Artur Sarna