Przyrodniczki lepsze od Ekonomiczek

Zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego w swoim ostatnim spotkaniu Akademickich Mistrzostw Wielkopolski podejmowały Uniwersytet Ekonomiczny.

Gospodynie zaczęły mecz z wysokiego C i w pierwszych dwóch minutach Kasia Ciesiółka i Blanka Semperska dwukrotnie rozmontowały defensywę rywalek zdobywając po bramce. Podcięło to zdecydowanie skrzydła zawodniczkom Ekonomika. W ósmej minucie strzałem z dystansu podwyższyła Ciesiółka. Dzisiejsi goście największe zagrożenie stwarzali po wznowieniach zza linii bocznej lub z rogów. Każda piłka była słana przed bramkę, niestety brakowało tej kropki nad i żeby skutecznie wykończyć akcję. Trzynasta minuta to kolejny strzał z dystansu umieszczony tuż przy słupku. Autorką trafienia Natalia Kęsicka.

Początek drugiej połowy ponownie przyniósł szybkie bramki gospodyń. Ponownie na listę strzelczyń wpisały się Semperska i Ciesiółka. 21 minuta przyniosła z kolei najlepszą okazję na bramkę Ekonomika. Kliszcz zgrała do Ziółek, ale mądre skrócenie kąta przez bramkarkę zapobiegło utracie bramki. 25 minuta przyniósła już bramkę. Indywidualną akcją popisała się Kliszcz i pewnie umieściła futbolówkę w bramce. W odpowiedzi Przyrodniczki były bliskie kolejnego trafienia. Uderzenie Semperskiej zatrzymało się na słupku. Riposta była natychmiastowa. Kaja Rak prostopadłym podaniem uruchomiła Czajkę i ta uderzeniem w długi róg zmniejszyła straty. Ostatnim akcentem spotkania było rozmontowanie defensywy gości. Kęsicka będąc oko w oko z Błoch zgrała do Ciesiółki, która bez żadnych problemów trafiła do pustej bramki.

Zawodniczki Ekonomika po obserwacji dzisiejszego spotkania zdecydowanie powinny przyłożyć się do precyzji podań, bo dziś zdecydowanie rzucała się w oczy swoista niechlujność w tym aspekcie. Nie pozwoliło to na zbudowanie większej ilości bramkowych akcji. Przyda się trochę pracy nad tym aspektem piłkarskiego rzemiosła!

Uniwersytet Przyrodniczy – Uniwersytet Ekonomiczny 7:2 (4:0)

1, 20′ Blanka Semperska, 2, 8, 18, 31′ Kasia Ciesiółka, 13′ Natalia Kęsicka – 25′ Irena Kliszcz, 27′ Daria Czajka

Przyrodniczy: Paula Żukowska, Blanka Semperska, Kasia Ciesiółka, Natalia Kęsicka, Ola Marciniak, Ola Łuszczak

Ekonomiczny: Marysia Błoch, Armina Kyorekhyan, Kaja Rak, Irena Kliszcz, Zuza Kusz, Karolina Ziółek, Olga Rodnik, Daria Czajka, Gosia Stefańczyk, Agata Spławska, Anita Płuciennik, Julia Delmanowicz

1. Uniwersytet Adama Mickiewicza 5 15 38-4
2. Akademia Wychowania Fizycznego 6 11 24-12
3. Politechnika Poznańska 5 8 13-8
4. Uniwersytet Przyrodniczy 8 8 20-28
5. Uniwersytet Ekonomiczny 6 0 7-50

[envira-gallery id="14623"]