Pyrki pożegnały się zwycięstwem z własną publicznością!

W ostatnim spotkaniu w roli gospodarza Pyrki Poznań podejmowały Spartę Gubin.

Poznanianki dobrze weszły w to spotkanie prowadząc 2:0. Rywalki zdołały doprowadzić do remisu. Podopieczne Karoliny Pedy jednak nie straciły nerwów i rzuciły 4 bramki z rzędu. Sparta odpowiedziała identyczną serią i znowu był remis (6:6). Seria czterech trafień z rzędu to był znak rozpoznawczy pierwszej połowy. Pyrki prowadziły 10:6, Sparta odpowiedziała dwoma trafieniami. Gospodynie po raz trzeci zanotowały czterobramkową serię i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 14:8.

W drugą połowę lepiej weszły Spartanki. Rzuciły pięć bramek z rzędu i zniwelowały straty do jednego trafienia. Pyrki szybko odbudowały bezpieczną przewagę i już do końca meczu kontrolowały przebieg spotkania. Dzięki temu mogły się cieszyć z piątego zwycięstwa w tym sezonie!

Pyrki Poznań – Sparta Gubin 23:18 (14:8)

Pyrki: Jakubowicz, Holowińska, Celka (5), Kaczmarek (6), Weichert, Rogalska, Zientek, Krawczyk, Szukała (8), Płótniak (4)

Sparta: Gromek, Paszkiewicz (2), Zukier (4), Adamska (3), Macierzyńska (1), Bogdanowicz (5), Kamińska, Wachowicz, Kawecka (1), Mielczarczyk (2), Krzyżaniak, Ochota, Pawłowska