BHT Pyrki Poznań powalczą o klubowe mistrzostwo Europy!

To już przesądzone. Drużyna piłki ręcznej plażowej BHT Pyrki Poznań, najbardziej utytułowany zespół w tej odmianie szczypiorniaka w naszym kraju, powalczy w finale klubowych mistrzostw Europy, które w dniach 6-9. czerwca rozegrane zostaną w Baia Mare (Rumunia).

O piłce ręcznej plażowej robi się w Polsce coraz głośniej. Wszystko za sprawą srebrnego medalu, który z Mistrzostw Europy w Zagrzebiu w 2017 roku, przywiozła nasza żeńska reprezentacja. Sukces plażowych szczypiornistek odbił się szerokim echem nie tylko w środowisku piłki ręcznej, ale także całym świecie sportowym. Krążki przywiezione przez biało-czerwone z Zagrzebia były pierwszymi, jakie polska piłka ręczna wywalczyła na imprezie tej rangi.

Do historycznego już sukcesu z 2017 roku prowadziła jednak kręta droga, którą z ambicją i zaangażowaniem już od 2006 roku postanowiły podążać zawodniczki BHT Pyrki Poznań. Z czasem okazało się, że dziewczyny, które połączyła pasja do plażówki są nie tylko w stanie zdobywać medale mistrzostw Polski, ale również osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej i z powodzeniem przekazywać kolejne wyszkolone zawodniczki do reprezentacji.

Od 2006 roku wydarzyło się naprawdę wiele, ale my skupiamy się na tym, co przed nami. A wyzwanie czeka nas w najbliższym czasie olbrzymie. Na początku czerwca zespół wystartuje w prestiżowych zawodach i powalczy o jak najlepszy rezultat w starciu z drużynami z całego Starego Kontynentu. Jeśli uda nam się ten turniej wygrać, jako pierwszy zespół z Polski zdobędziemy klubowe mistrzostwo Europy i z nadziejami będziemy czekać na lipcowe występy naszej narodowej reprezentacji w Starych Jabłonkach. To byłaby piękna historia i rewelacyjna promocja plażówki, gdyby w jednym roku zarówno drużyna klubowa, jak i kadra Polski stanęła na najwyższym stopniu podium swoich najważniejszych imprez w sezonie!” – komentuje Karolina Peda, grający trener BHT Pyrki.

Jedną z zawodniczek, które w 2017 roku mogły już cieszyć się z medalu mistrzostw Europy jest Alicja Ślęzak, skrzydłowa BHT Pyrki i reprezentacji Polski. Pochodząca z Wilkowa (niewielka miejscowość pod Świebodzinem) szczypiornistka jest bardzo mocnym punktem zarówno drużyny klubowej, jak i biało-czerwonych.

Nie wyobrażam sobie wakacji bez plażówki! To dyscyplina, która zdecydowanie uzależnia i daje doskonałe możliwości utrzymania wysokiej formy i rozwoju sportowego! Finał klubowych mistrzostw Europy to kolejny przystanek w naszej sportowej przygodzie, a dla mnie także doskonały element przygotowań do mistrzostw Europy reprezentacji narodowych! W Starych Jabłonkach rozegrany zostanie największy jak do tej pory turniej, w którym na piasek wybiegną najlepsze zawodniczki i zawodnicy z ponad 20 krajów.” – mówi Alicja Ślęzak.

Udział zespołu BHT Pyrki Poznań w turnieju finałowym European Beach Handball Tour to efekt świetnych występów, które zespół zanotował w poprzednim sezonie. W Baia Mare wystąpi po 14 drużyn kobiet i mężczyzn. Uzyskany awans do tych zawodów oraz zapowiadana walka o najwyższe laury są jednak niczym, w porównaniu z wyzwaniem, jakie stanęło przed zawodniczkami już po oficjalnym ogłoszeniu listy zakwalifikowanych ekip.

Jedyną przeszkodą, z którą musimy się uporać jest brak wystarczających środków finansowych. Ponieważ jednak zawsze walczymy do końca, więc i tym razem postanowiłyśmy stoczyć batalię o nasze marzenia! Jeśli chcecie bić się razem z nami, dołączajcie do zbiórki, którą postanowiłyśmy uruchomić!” – dodaje Ślęzak.

Zbiórka na wyjazd na klubowe mistrzostwa Europy dostępna jest pod adresem: https://pomagam.pl/roadtoebtfinals

Bieżące informacje o całej akcji, ale również zespole piłki ręcznej plażowej i szkolonej w Klubie Sportowym Pyrki Poznań młodzieży, znaleźć można na portalu społecznościowym facebook: https://www.facebook.com/pyrkipoznan/

A po wszelkie informacje dotyczące mistrzostw Europy rozgrywanych w Starych Jabłonkach najlepiej sięgać na strony: https://recznaplazowa.pl/ oraz https://beachhandballeuro2019.com/

Źródło: BHT Pyrki Poznań

Foto: pawi.pl