Remis Lotnika po powrocie do ligowych zmagań z LKS-em Kicin

Zanim rozpoczęło się pierwsze spotkanie Lotnika po powrocie do ligowych zmagań miało miejsce uroczyste otwarcie obiektu po remoncie. Murawa prezentowała się wspaniale. Na tym wydarzeniu obecny był przedstawiciel władz Miasta, przedstawiciele Wielkopolskiego ZPN-u na czele z Pawłem Wojtalą, władze Rady Osiedla oraz osoby zaangażowane w tym projekcie.

Piłkarze wyszli na mecz w asyście najmłodszych adeptów futbolu ze szkółki Lotnika.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów obu drużyn. Pierwsza bramka padła już w szóstej minucie dla gospodarzy. Spotkało się to z ogromnych wybuchem radości na trybunach. Wyrównanie stanu spotkania miało miejsce w dwunastej minucie. Piłkę w siatce po ładnym strzale pod poprzeczkę umieścił Schreiber. Ciekawą sytuację przyniosła minuta trzydziesta kiedy to piłkarze Lotnika trzykrotnie powinni zdobyć bramkę. Futbolówka jednak nie znalazła drogi do bramki. Pierwsza połowa była dobra jakościowo, obie drużyny przeprowadziły sporo akcji, ale bramkę do szatni strzelili zawodnicy z Kicina, a konkretnie Fischbach po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy.

W drugiej połowie gra była już zdecydowanie spokojniejsza, momentami można było odnieść wrażenie, że piłkarze pogrążeni są w letargu. Wzrost emocji nastąpił około 75 minuty. Niestety nie były to emocje czysto piłkarskie. Zawodnicy zagalopowali się w walce o piłkę, ale na szczęście sędziowie szybko zareagowali i uspokoili gorące głowy piłkarzy. W efekcie tego starcia Lotnik kończył spotkanie w dziesięciu, zawodnik z Kicina obejrzał żółty kartonik.

Ta kontrowersja ożywiła spotkanie w czysto piłkarskim sensie. 83 minuta przyniosła wyrównujące trafienie Skrzypczaka. Lotnik nie zwalniał tempa i chciał wygrać to spotkanie, goście również mieli swoje okazje. Spotkanie to zakończyło się jednak podziałem punktów po ciekawym spotkaniu.

Lotnik Poznań – LKS Kicin 2:2 (1:2)

6′ Olejniczak, 83′ Skrzypczak – 12′ Schreiber, 44′ Fischbach

Żółte kartki : Rogoziński (Lotnik) – Ciszak (Kicin)
Czerwona : Sobieraj (Lotnik)

Sędziowie : Remigiusz Rura, Michał Waskowski, Jan Tomkowiak.

Widzów: około 200.

Lotnik : Leśniewski, Bartkowiak, Hajdasz (70′ Kałużny), Staszak (46′ Korcz), Olejniczak (55′ Sobieraj), Skrzypczak, Kwosz, Szarek, Strojny, Gałecki (78′ Gałecki), Rogoziński.
Trener Dariusz Gajowiecki

Kicin : Strykowski, Kupijaj, Schreiber, Fischbach, Ciszyk, K.Wąż, Krajnik (55′ Machulak), Panek, Łukaszyk, D.Wąż (10′ Duda), Zaręba.
Trener Wojciech Badosz

[envira-gallery id=”7831″]