Remis UAM-u w starciu na szczycie z warszawskim AWF-em!

W zaległym starciu czwartej kolejki grupy północnej Ekstraklasy Futsalu Kobiet doszło do starcia na szczycie pomiędzy poznańskim UAM-em a warszawskim AWF-em.

Lepiej w to spotkanie weszły gospodynie, które od początku rzuciły się od ataku. Potwierdzenie ich przewagi miało miejsce już w trzeciej minucie. Alicja Zając uruchomiła Sandrę Lichtenstein i ta w starciu sam na sam z bramkarką AWF-u posłała futbolówkę koło wychodzącej rywalki do siatki! To trafienie uspokoiło grę, UAM spokojnym rozegraniem szukał szansy na podwyższenie. Okazje na to w 11 minucie miała Aleksandra Jankowska, ale została powstrzymana przez Ewelinę Łowicką. Trzy minuty później Lichtenstein miała okazję na drugą bramkę. Ładnie obróciła się z piłką mimo asysty rywalki i uderzyła prosto w miejsce gdzie stała Łowicka. W 17 minucie indywidualną akcją popisała się Aleksandra Marciszewska. Jej uderzenie z trudem obroniła Dominika Dewicka. Końcówka pierwszej połowy była zaciętym widowiskiem, gdzie obie drużyny próbowały zdobyć bramkę.

Po przerwie pierwsze na bramkę miały okazję gospodynie. Uderzenie Lichtenstein z dystansu obroniła Łowicka. Odpowiedź warszawianek była najlepsza z możliwych. Kinga Zajączkowska zeszła z prawego skrzydła do środka, jednak jej uderzenie zostało przyblokowane przez Monikę Nowak. Piłka jednak dotarła do Aleksandry Marciszewskiej, która efektownym uderzeniem piętką wyrównała stan spotkania! W 30 minucie na przebój poszła Monika Lipa. W sytuacji sam na sam jej kąśliwe uderzenie obroniła Dewicka.

Końcowe minuty spotkania to istne creme de la creme futsalu! Akcja za akcję obie drużyny z całych sił walczyły o zwycięstwo. W 34 minucie indywidualnym rajdem popisała się Alicja Zając, uderzenie jednak minęło słupek bramki z zewnętrznej strony. Dwie minuty później gospodynie cieszyły się z ponownego prowadzenia. Anna Jacewicz kropnęła z dystansu nie dając żadnych szans Łowickiej. 37 minuta to zjazd z nieba do piekła dla gospodyń. Uderzenie Lichtenstein z przedłużonego rzutu karnego zostało obronione przez bramkarkę AWF-u, następnie szybka kontra warszawianek rozmontowała defensywę UAM-u. Tą piękną grę z pierwszej piłki wykończyła Karolina Kołomyjec! Poznanianki miały jeszcze dwie okazję na odzyskanie prowadzenia. W 38 minucie Alicja Zając wykonywała przedłużony rzut karny. Futbolówka po spotkaniu ze słupkiem wyszła z powrotem w boisko. Chwilę później kapitan UAM-u ponownie stanęła oko w oko z Łowicką. Bramkarka AWF-u wychodząc z bramki mądrze skróciła kąt i wyłapała piłkę. Obie piątki do końca walczyły pełną pulę, ale ostatecznie musiały się podzielić punktami!

AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa 2:2 (1:0)

3′ Sandra Lichtenstein, 36′ Anna Jacewicz – 27′ Aleksandra Marciszewska, 38′ Karolina Kołomyjec

Widzów: około 200

AZS UAM: Dominika Dewicka (Br), Alicja Zając (C), Sandra Lichtenstein, Laura Czudzińska, Adrianna Sikora – Anna Jacewicz, Klaudia Jędraszyk, Małgorzata Ładniak, Aleksandra Jankowska, Monika Nowak, Katarzyna Tarnowska, Paula Fronczak
Trener: Wojciech Weiss

AZS AWF: Ewelina Łowicka (Br), Paulina Piątkowska, Aleksandra Marciszewska, Agata Kucharska, Magdalena Zduńczyk (C) – Karolina Kołomyjec, Dominika Dymitrowicz, Anna Kaźmierczak, Kinga Zajączkowska, Marta Nastaga, Monika Lipa
Trener: Jakub Szkopiński

  1. AZS UAM Poznań 5 11 3 2 0 17-8
  2. AZS AWF Warszawa 5 10 3 1 1 22-13
  3. AZS SGGW Warszawa 5 9 3 0 2 22-19
  4. AZS UG Gdańsk 5 8 2 2 1 15-14
  5. AZS Uniwersytet Warszawa 5 3 1 0 4 6-14
  6. Gwiazda Toruń 5 1 0 1 4 13-2

[envira-gallery id="14052"]