Remis Unii na inaugurację trzeciej ligi!

Unia Swarzędz po czterech latach powróciła na trzecioligowy poziom. Na inaugurację nowego sezonu podopieczni Patryka Kniata podejmowali Chemika Police.

Pierwsza połowa toczyła się w naprawdę dobrym tempie. Już w 10 minucie gospodarze mieli okazję na objęcie prowadzenia, ale jeden z Unitów znajdował się na pozycji spalonej. Chemik wyprowadził błyskawiczną kontrę, futbolówka zatrzepotała jedynie w bocznej siatce. Fantastyczną akcję pięć minut później przeprowadził Antczak. Leżał już na murawie, zdołał się podnieść i wpadł w pole karne, jednak jego uderzenie w krótki róg obronił Brzozowski. W 16 minucie powinno być już 1:0. Piłka po zagraniu z rzutu rożnego trafiła do niekrytego Barabasza. Ten głową jednak uderzył niecelnie. 20 minut później indywidualnym rajdem lewym skrzydłem popisał się Fornalkiewicz. Próbował samodzielnie wykończyć akcję, futbolówka po słupku opuściła plac gry. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Antczak zagrał wzdłuż bramki, jednak żaden z jego partnerów nie zamknął tego podania.

Po przerwie tempo gry trochę spadło, co nie dziwi podczas gry przy pełnym słońcu. Unia nadal była drużyną przeważającą i w 62 minucie w końcu skierowała piłkę do siatki. Sędzia liniowy dopatrzył się jednak pozycji spalonej Pińczuka i na tablicy nadal widniał wynik 0:0. Trzy minuty później wbiegający w pole karne Świergiel został sfaulowany i sędzia Bartłomiej Zywert wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Neumann i nie wytrzymał ciśnienia przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. 72 minuta przyniosła kolejną doskonałą okazję dla gospodarzy. Ofiarna interwencja Brzozowskiego uratowała Chemika od utraty bramki. W doliczonym czasie gry piłkę na wagę trzech punktów miał Antczak, jednak uderzył tuż obok słupka i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Unia Swarzędz – Chemik Police 0:0

Widzów: około 250

Unia: Filipowiak – Jurga, Tomaszewski, Barabasz, Pińczuk, Antczak, Świergiel (C), Molewski, Neumann, Fornalkiewicz, Maluśki
Rezerwowi: Budnik, Paczyński, Soboń, Koralewski, Szwak, Nyćkowiak, Przybyła
Trener Patryk Kniat

Chemik: Brzozowski – Dymitrowski, Jakubiak, Świder, Stolz, Dąbrowski, Rudnik, Moutinho, Korotkiewicz, Klimowicz (C), Białek
Rezerwowi: Banaś, Augusto, Kowalczyk, Roszczyk, Korzec, Szala