Remis w starciu na szczycie wielkopolskiej III ligi kobiet

Na inaugurację rundy wiosennej w trzeciej lidze doszło do starcia na szczycie grupy drugiej. Do Starych Oborzysk przyjechał lider z Krobii.

KA4 od początku próbowało ataków pozycyjnych, żeby podejść pod bramkę rywalek. Czasem jednak w podania wkradała się niedokładność co otwierało drogę Junie do groźnych kontr. W ósmej minucie Ruta została powstrzymana przez bramkarkę Krobii Rychel. Przyjezdne miały bardzo dobrą okazję na otwarcie wyniku w 19 minucie. Przerzut na lewe skrzydło otworzył drogę do bramki, ale futbolówka nie zatrzepotała w siatce. Grońska w doliczonym czasie gry próbowała szczęścia bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego i zdobyła gola do szatni!

Po przerwie KA4 mogło szybko podwyższyć prowadzenie. Skorupska zeszła ze skrzydła – z jej uderzeniem poradziła sobie Sobkowiak. W odpowiedzi Wlekła wywalczyła rzut wolny przed polem karnym. Ruta ze stałego fragmentu gry trafiła w poprzeczkę! W 47 minucie Białożyt doskonale dośrodkowała z wolnego na głowę Wlekłej, która uderzyła nad bramką. W kolejnej akcji gospodyń Wlekła crossem uruchomiła Manię, która zgrała do będącej w polu karnym Ruty. Uderzenie było zbyt słabe żeby zaskoczyć Rychel.

Gospodynie cały czas szukały wyrównania, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. W 57 minucie Polowczyk zagrała we własnym polu karnym. Do jedenastki podeszła Skrzypek, która fatalnie spudłowała. Dwie minuty później miała jedna z nielicznych obecności gości w polu karnym rywalek. Skorupska na sprincie wbiegła w pole karne, ale została powstrzymana przez Sobkowiak. 64 minuta przyniosła upragnioną bramkę dla Juny. Wlekła strąciła futbolówkę głową do Kortus, która w sytuacji sam na sam zachowała zimną krew i pokonała Rychel. Zdobyta bramka dodała gospodyniom wiatru w żagle, które za wszelką cenę chciały zainkasować trzy punkty. Przeważały zdecydowanie na boisku, ale ponownie brakowało skutecznego wykończenia. W najlepszej sytuacji zamykająca dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzyżańska trafiła w boczną siatkę.

Juna-Trans Stare Oborzyska – KA4 resPect Krobia 1:1 (0:1)

64′ Nikola Kortus – 40+2′ Klaudia Grońska

Widzów: około 120-130

Sędziowie: Dominik Waleński, Przemysław Jurdeczka, Krzysztof Pospiech

Juna-Trans: Marta Sobkowiak – Zofia Ruta, Zofia Skrzypek, Weronika Mania, Joanna Ostant (74′ Aleksandra Nowak), Zuzanna Grupińska (54′ Dominika Krzyżańska), Nikola Kortus, Wiktoria Matyja, Karolina Wlekła, Sonia Białożyt (C) (59′ Natalia Adamska), Bogna Jankowska

KA4 resPect: Katarzyna Rychel – Klaudia Grońska, Klaudia Łuczak (65′ Wiktoria Poślednik), Weronika Berus (56′ Dominika Dorsz), Izabela Chuda, Wiktoria Łyszczak, Agata Polowczyk (C), Wiktoria Podwroska (59′ Ewelina Dziermańska), Dobrosława Skorupska, Julia Kołodziejczak (69′ Magdalena Ciesielska), Agnieszka Rezler (72′ Anna Dworniczak)

W następnej kolejce KA4 będzie u siebie podejmować Grom Wolsztyn, natomiast Juna-Trans pauzuje po wycofaniu się z rozgrywek Gromu Czacz. Do zmagań powrócą 13 kwietnia meczem w Wolsztynie.

[ngg src=”galleries” ids=”14″ display=”basic_thumbnail”]