Remis w starciu na szczycie!

Druga kolejka Ekstraklasy Futsalu kobiet przyniosła starcie tytanów. Na przeciwko siebie stanęły dwie ekipy, które przez wielu były wskazywane jako kandydaci do zwycięstwa na północy. UAM w pierwszej kolejce pokonał 3:0 Uniwersytet Warszawski, UG z kolei pokonało 8:3 SGGW Warszawa.

Pierwsza połowa to typowy mecz walki. Starcie toczone w wysokim tempie. Akcja za akcję. Obie ekipy dawały z siebie wszystko i pełne ręce roboty miały bramkarki. Często zawodniczki stojące między słupkami musiały naprawiać błędy koleżanek. W pierwszych 20 minutach były jednak murem nie do przejścia i kibice zebrani w hali na Morasku nie oglądali bramek.

Po przerwie tempo gry w ogóle nie spadło! Warty odnotowania był fakt, że sytuacje bramkowe teraz były efektem kreowania gry przez obie piątki. W 29 minucie Malwina Ciesielska przeżyła prawdziwe bombardowanie! Gospodynie trzy razy próbowały szczęścia, za każdym razem futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Przełamanie nastąpiło w 34 minucie. W sporym zamieszaniu pod bramką odbita po uderzeniu Moniki Nowak piłka przez Ciesielską spadła prosto pod nogi Aleksandry Jankowskiej. Dobitka okazała się skuteczna i UAM objął prowadzenie!

Wydawało się, że gospodynie kontrolują wynik spotkania, ale 22 sekundy przed końcem UG wyprowadził zabójczą kontrę. Najbystrzejsza w zamieszaniu okazała się Patrycja Salwa i skierowała piłkę w kierunku bramki. Ofiarnym wślizgiem sytuację starała się ratować jeszcze Falborska, ale znalazła się razem z piłką w siatce! UAM jeszcze mógł odzyskać prowadzenie na cztery sekundy przed końcowym gwizdkiem. Piłka po strzale Falborskiej zatrzymała się na słupku, a dobitka Lichtenstein wylądowała prosto w koszyczku Ciesielskiej. To był ostatni akcent tego emocjonującego starcia!

Remis w tym meczu nie skrzywdził żadnej z drużyn. Duże słowa uznania należą się bramkarkom. Ponownie w hali na Morasku to bramkarki zagrały główne role: Dominice Dewickiej oraz Malwinie Ciesielskiej należą się wielkie brawa. Podopieczna Tomasza Aftańskiego miała zdecydowanie więcej pracy. Obie bramki padły po “zadymach” podbramkowych. Ten wynik potwierdził przedsezonowe prognozy, że to właśnie pomiędzy tymi drużynami będzie toczyła się walka o prym na północy!

Podopieczne Wojciecha Weissa w następnej kolejce wybierają się do Torunia na starcie z miejscową Gwiazdą.

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Gdański 1:1 (0:0)

34′ Aleksandra Jankowska – 40′ Patrycja Salwa

UAM: Dominika Dewicka, Anna Napierała – Alicja Zając, Sandra Lichtenstein, Patrycja Falborska, Adrianna Sikora, Anna Jacewicz, Małgorzata Ładniak, Aleksandra Jankowska, Żaneta Pawlik, Monika Nowak, Katarzyna Tarnowska, Paula Fronczak
Trener: Wojciech Weiss

UG: Malwina Ciesielska, Weronika Wieżynis – Natalia Urbanowicz, Natalia Świętoniowska, Weronika Kostewicz, Izabela Pawłowska, Weronika Dziadura, Kornelia Okoniewska, Patrycja Salwa, Iwona Wudarczyk, Dagmara Kozłowska, Wiktoria Słowy, Lidia Swoińska
Trener: Tomasz Aftański